logo

reklam
07 Ekim 2017

CHP İL BAŞKANI TIĞLI’DAN SABRİ ÖZTÜRK’E CEVAP

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, yayla evlerinin yıkımını haklı bulan ve bu konudaki sorumluluğu CHP’ye yüklemeye çalışan AKP Giresun Milletvekili Sayın Sabri Öztürk’e tepki gösterdi.

Tığlı, “sanki 15 yıldır bu ülkeyi AKP değil de, CHP yönetiyor. Sanki yaylalara kaçak yapı iznini Giresun Belediyesi veriyor. Sanki AKP’lilerin kaçak evlerine CHP göz yumuyor. Sorarız; Sabri Bey hangi partinin mensubudur?  İçişleri Bakanı hangi partinin mensubudur?”diye sordu.

Yazlı bir açıklamayla Sabri Öztürk’e cevap veren Tığlı, şunları söyledi:”  Sayın Bakan daha dün ekranlarda “Yaylalardaki kaçak yapıların çoğaldığını görünce, kendimi sorguladım” diye özeleştiri yaparken, siz niye bu kadar boşa atıp tutuyorsunuz?

 Yaylaların 15 yıl önceki haline bakın, bir de şimdiki haline. ..15 yılda yaylaları bu hale getiren kim, dönüp kendinize bakın!.. İktidarınızın yanlı ve yanlış uygulamalarını görün. Görün, sorgulayın ve gerçekçi olun.

Eyyy Sabri Öztürk!..Sizler de reisiniz izinden gidip her başarısızlığınızı CHP’ye yüklemeyi marifet sanıyorsunuz ama bilin ki bu halk gerçekleri görüyor. Bu ülkeyi her alanda gerileten, karmaşaya sokan, değerlerini yok eden sizin iktidarınızdır. Bu halk sizleri yalanlarınızla baş başa bırakmak, ülke yönetimini CHP’ye teslim etmek için gün sayıyor”

Öztürk’ün ‘yayla evleriyle ilgili yasa çıkardık, CHP Anayasa Mahkemesi’nde iptal ettirdi” iddiasına da yanıt veren Necati Tığlı, “hayır bu doğru değil, CHP Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlık kurulamaz” diyerek Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. İçindeki söz konusu maddede doğal olarak iptal oldu. Elinizden tutan mı vardı Sayın Öztük, bu maddeyi yeniden yürürlüğe koyabilirdiniz. İstediğiniz de istediğiniz maddeyi, el kaldırarak bir dakikada çıkarıyorsunuz. Maalesef ne üzücü ki; genelge nasıl çıkarıldığını bilmeyen bir hukukçu milletvekili Adalet Komisyonu üyesi. Ancak bu kadar sığ, anlamsız, yalan, çarpıtarak açıklama yapabilir. Sayın Öztürk’e tavsiyemiz; AYM’nin niye iptal ettiğini doğru şekilde okuması ve yeniden hukuk fakültesindeki hocalarına sorup, sonra açıklama yapmasıdır” ifadesinde bulundu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?