Giresun

CHP İL BAŞKANI TIĞLI ÇALIŞTAYI DEĞERLENDİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, Giresun için iki önemli gelişmeye yönelik değerlendirmelerde bulundu. Tığlı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Fındık Çalıştayı’na katılmasının oldukça yararlı olduğunu belirterek teşekkür ederken, AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin 65.hükümette başbakan yardımcısı olarak görev almasını kutlayarak da, Giresun’un sorunlarının çözümünde faydalı olmasını temenni etti.

Fındığın bu yöre halkının öncelikli gelir kaynağı olduğunun altını çizen CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, “Ancak fındığın ve fındık üreticisinin sorunları çok. Üreticinin oyunu alarak 14 yıldır bu ülkede hükümet edenler ne yazık ki sorunları görmezden geliyorlar. Emeğe saygılı, üreticinin yanında olan partimiz sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor. ” dedi.

ÜRETİCİNİN YÜZÜ CHP İKTİDARINDA GÜLECEK

Tığlı, CHP’nin organizasyonuyla geçtiğimiz hafta Ordu’da gerçekleşen Fındık Çalıştayı’nın son derece yararlı olduğunu belirterek, “Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı çalıştay’da üretici örgütlerinin temsilcileriyle sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Üretici alın terinin, emeğinin karşılığını almak istiyor. Genel başkanımız CHP iktidarında fındığın hak ettiği değere kavuşacağının, Fiskobirlik’in aktif hale getirileceğinin ve üreticinin yüzünün güleceğinin bir kez daha sözünü verdi.” ifadelerini kullandı. Çalıştayı düzenleyen ve katılarak destek veren herkese teşekkür eden CHP İl Başkanı Necati Tığlı, fındığın Giresun ve Ordu ili için önemine de değinerek, “Bu ve diğer pek çok konuda ortak hareket ederek, iş ve güç birliği yaparak sorunları daha kolay ve çabuk çözebiliriz. Buna ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

CANİKLİ’Yİ KUTLUYOR, HİZMET BEKLİYORUZ

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’yi de “Başbakan Yardımcısı” görevinden dolayı kutladı. Tığlı, “Sayın Canikli, 14 yıllık AKP döneminde hep önemli görevlerde bulundu. Şimdi ise daha da önemli bir göreve getirildi. Kuşkusuz Giresun adına iyi bir gelişme. Kutluyor, Giresun için hizmet beklediğimizin altını çiziyoruz” dedi.

SORUNLARIN VE SÖZLERİN TAKİPCİSİ OLACAĞIZ

Giresun’un önemli sorunları olduğunu, ekonomik açıdan yatırımlara ihtiyacı bulunduğunu belirten Başkan Tığlı, “Ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da da işsizlik çoğalıyor. İşsizlik sorununu çözmek için yatırımlara ihtiyaç var. Başbakan yardımcımız Sayın Nurettin Canikli’nin, devlet yatırımlarından hak ettiğimiz payı alabilmemiz için Ankara’daki gücümüz olmasını temenni ediyoruz. Biz ana muhalefet olarak denetim görevimizi sürdüreceğiz. Sorunların ve verilmiş sözlerin takipçisi olacağız.” şeklinde görüş belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir