logo

reklam
22 Temmuz 2017

CHP İL BAŞKANI TIĞLI “AKP ÜRETİCİDEN DEĞİL, SERMAYEDEN YANA” DEDİ

Giresun CHP İl Başkanı Necati Tığlı, fındığın ülkemize hatırı sayılır döviz girdisi sağlayan milli bir ürün ve yörenin öncelikli geçim kaynağı olduğunu belirerek, “ancak görüyoruz ki bu kadar önemli olan bu ürünümüz hak ettiği değeri göremiyor, üreticimiz emeğinin karşılığını alamıyor. Özellikle AKP hükümetinin yanlış tarım politikaları sonucunda hepten dibe vurmuş durumda. AKP üreticiden değil, sermayeden yana tutum alarak fındık üreticisini perişan etmektedir. Bu hükümet fındığın hak ettiği fiyatı bulmasına yönelik piyasanın oluşmasına zemin hazırlamamaktadır. Üreticiyi sermayenin, fındık kartellerinin acımasız uygulamalarına terketmiştir” dedi.
Yeni sezon öncesinde fındığa destek çağrısı yapan Tığlı, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Hükümet fındığa yatırım yapmak, verimi arttırıp üreticiyi memnun etmek yerine, dönüm başı paralarıyla aslında ürünün değerini yok etmekte ve üreticinin hevesini kaçırmaktadır.

Diğer yandan fındığın sigortası ve üreticinin güvencesi olması gereken üretici kuruluşu Fiskobirlik ise artik yok hükmündedir. Fiskobirlik de bu hükümetin duyarsızlığı nedeniyle esas görevlerinden uzaklaşmıştır.

Ana muhalefet partisi CHP olarak biz emekten yana politikalarımızla her dönem fındık üreticisinin yanında olduk. Olmaya da devam ediyoruz. Fındık konusundaki olumlu düşüncelerimiz, politikalarımız secim bildirgemizin en başında yer almıştır”.

CHP İl Başkanı Tığlı, üreticiye fındığını erken satmama çağrısı yaptı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?