GiresunSiyaset

CHP İL BAŞKANI, MHP’YE ŞANS TANIMADI

Bir basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, partisinin Görele, Bulancak ve Piraziz’de eyilim yoklamasıyla aday belirleyeceğini, belediye başkanı olan yerlerde ise merkez ataması yapılacağını söyledi.  Bütün ilçelerde ve beldelerde aday çıkaracaklarını söyleyen Karaibrahim, “ her yerde iddialıyız. Ancak Şebinkarahisar’da sürpriz olabilir” dedi.

“ORHAN ERZURUM RİSK ALDI, İLERİDE BAŞARILI OLURDU”

Eşref  Karaibrahim, İl Başkanlığından istifa ederek  MHP’den Giresun Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Dr. Orhan Erzurum’u kutladı ve başarılar diledi. Seçim tahmini için erken olduğunu söyleyen ancak Erzurum’a şans tanımayan CHP İl Başkanı, MHP’nin seçim sonunda 3. Parti olacağını savundu.  Yapılan anketlerde Kerim Aksu’nun da CHP’nin de birinci çıktığını, seçimlerin de CHP ile Ak Parti arasında geçeceğini söyleyen Karaibrahim, “Orhan Erzurum iyi bir arkadaş, ileride çok başarılı olurdu. Kendisini bir yerlerde görmek isterdim” dedi.

Eşref Karaibrahim daha sonra ‘espri yaptım’ dedi ama Orhan Erzurum’la ilgili yaptığı değerlendirmede, genel seçimlerde kendisinin de milletvekili adayı olacağını ima ederek,  “risk aldı, biraz bekleseydi, belki benimle yarışırdı” şeklinde konuştu.

CHP İl Başkanı Karaibrahim, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu’nun yağmur afeti ile ilgili açıklamasını, “kendisini ciddiye almıyorum. Giresun halkı, basın da ciddiye almıyor. Onlar gitsinler belediyenin su verdiği köylerin su sorunu çözsünler” diye konuştu.

Basın mensuplarının belediye meclisi için yapılan başvurularla ilgili sorularını da yanıtlayan Eşref Karaibrahim, “Belediye Başkanımızın listeyi belirleme hakkı var. Kendi çalışacağı arkadaşları seçecektir tabi ki” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir