Giresun

CHP İL BAŞKANI İDDİALI KONUŞTU: ZULME KARŞI DURACAĞIZ

CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun öncülüğünde başlayan ve geçtiğimiz Pazar günü Maltepe’de gerçekleştirilen mitingle sona eren “Adalet Yürüyüşü”nü değerlendirdi. CHP İL BAŞKANI İDDİALI KONUŞTU: ZULME KARŞI DURACAĞIZTIĞLI: ADALET İÇİN YÜRÜDÜK…

Yazılı bir açıklama yapan Tığlı, “Bizler bu ülkede adalet için yürüdük. Adaleti getirmek için yürüdük. 9 Temmuz yeniden doğuşun tarihidir. 9 Temmuz bir yürüyüşün sonu değil, bir barışın, bir birlikte yaşam iradesinin ortaya konmasının tarihidir. Adalet mülkün temelidir. Yunus’un dediği gibi zulüm ile abad olunmaz. Zulüm ediyorlar. Herkese zulüm ediyorlar. Zulme karşı durmak bizim boynumuzun borcudur” dedi.

CHP İl Başkanı “Biz Türkiye’yiz. Adalet isteyen, barış isteyen Türkiye’yiz. Biz kavga değil huzur isteyen Türkiye’yiz. Biz halkız. Bu mücadele adalet mücadelesidir. Bu çağrıdaki taleplerimiz karşılanana kadar durmayacağız. Korku duvarı artık yıkıldı. Bu bağlamda yasama yürütme ve yargı erklerini kullanan tüm kesimlere bu taleplerimizi iletirken herkesi çağrımızı sahiplenmeye çağırıyoruz” ifadesinde bulundu.

Tığlı, Kılıçdaroğlu’nun Maltepe mitinginde okuduğu 10 maddelik adalet çağrısının bir özetini de açıklamasında yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir