logo

reklam
15 Şubat 2017

CHP HAYIR İŞİNİ SIKI TUTUYOR

CHP İl Başkanı Tığlı; bu sefer kendisine inanan, davasına inanan, neyi savunduğunu bilen ve aksi durumda başına neyin geleceğini bilen, farklı bir uyanış, farklı bir diriliş, farklı bir birliktelik var dedi.

CHP Il yönetimi,Kadın ve Gençlik Kollarımız, Merkez ilçe örgütü ile birlikte referandum kampanyasını ziyartlerle sürdürüyor. Tığlı başkanlığındaki CHP heyeti Belediye-İş'in ardından DISK il temsilciligini ziyaret ederek kampanya hakkında bilgi paylaşımında bulundular. 

              " TEK ADAMLIĞA TEK CEVAP HAYIR"

Türkiye genelinde olduğu gibi Giresun’da da tek bilek, tek yürek halinde çalışmaları sürdürdüklerini söyleyen Tığlı, İlk olarak CHP İl Başkanlığınca tarihi bir toplantı düzenleyip, eski ve yeni tüm belediye başkanı, milletvekili ve İl Başkanlarımızla bilgi alışverişi yaptık ve yol haritamızı belirledik. Ardından da sırayla CHP İlçe Örgütlerimizi ziyaret ediyoruz. İlk toplantımızı önceki gün Bulancak’ta yaptık. Yoğun katılımın olduğu buluşmamızda 16 Nisanda yapılacak referanduma dair yürüttüğümüz hayır kampanyamız üzerine değerlendirmelerde bulunduk. İlçe ziyaretlerimizin ardından da ilimizin en ücra köşelerine kadar uzanıp “hayır” kampanyamızı örgütleyeceğiz. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmayacak"dedi.

CHP İl Başkanı Tığlı şunları söyledi: "Gerek partililerimizle, gerek sivil toplum kuruluşlarımızla, gerekse halkımızla buluştuğumuzda görüyoruz ki bu sefer kendisine inanan, davasına inanan, neyi savunduğunu bilen ve aksi durumda başına neyin geleceğini bilen farklı bir uyanış, farklı bir diriliş, farklı bir birliktelik var. Bu son derece sevindirici.

Herkesin malumu bu iktidar, bulunduğu yerden ayrılmamak için yeni bir rejim inşa etmeyi bile göze alıyor ve bunu kaba kuvvet ve demokrasi dışına taşıyarak sürdürme gayreti gösteriyor. Ancak biz inanıyoruz ki bu defa korkanlar kaybedecek.

Adına başkanlık denilen ama dünyadaki başkanlıklarda örneğine hemen hemen hiç rastlanamayacağı, ülkede istenen bu sistemle bir kişi tüm yetkileri elinde toplayıp istediği gibi yönetebilecek, hesap vermeyecek ve hesap sorulamayacak.

Sistemdeki açıklarla ele geçirilen yetkilerle ömür boyu başkan kalınabilecek. Seçilmiş olmanın verdiği meşrutiyet üzerinden seçilmemişlere ülkeyi yönettirebilecek sistem değil rejim değişliğiyle karşı karşıyayız. Bir kez daha altını kalın çizgilerle çizeriz ki asla tek adamlığa izin vermeyeceğiz.

Laik, demokratik, sosyal hukuk devletini Atatürk’ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti ilelebet koruyup yaşatacağız. Halkımızla birlikte yan yana verdiğimiz mücadelede toprak renginde olan kahverengi olan sandıktan açık ara hayır çıkacak, hayır kazanacak.

Çünkü biz demokrasiden yanayız ve tek adamlığa tek cevabımız “hayır”dır. “Hayır”da hayır var"

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?