logo

reklam
12 Aralık 2016

CHP ‘HAYIR’ İÇİN SAHAYA İNECEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı “İl ve ilçe örgütlerimizin yöneticileriyle toplanarak önümüzdeki günlerde gündeme gelecek olan referanduma ilişkin en etkili çalışma yöntemlerimizi belirledik” dedi.

Başkan Tığlı, önceki gün partide yapılan, İl ve Merkez İlçe yöneticilerinin yanı sıra Kadın ve Gençlik Kolları yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıya ilişkin “Bilindiği üzere AKP ile MHP anayasa değişikliğinde, dolayısıyla başkanlık sisteminde anlaştı. Biz buna karşıyız, çünkü Cumhuriyetin kazanımlarını korumak, demokrasiyi savunmak bizim görevimiz” ifadelerini kullandı. CHP İl ve Merkez İlçe başkanları, yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticileri bir araya gelerek, uzun süren, kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Parti çalışmalarına hız kazandırmanın karar altına alındığı toplantıda, siyasetin tek gündem maddesi haline gelen “anayasa değişikliği, Cumhurbaşkanlığı Sistemine” ilişkin yapılacak referanduma yönelik bilgi alış verişine bulunuldu.

Toplantının verimli geçtiğini, referanduma ilişkin yapılacak çalışmalara yönelik bir çalışma takvimi belirlediklerini dile getiren CHP İl Başkanı Necati Tığlı şunları dile getirdi:

CHP HALKLA EL ELE VERİYOR, BAŞKANLIĞI ENGELLİYOR

“Ülkemizde uzun zamandır tartışılan bir konu var. Anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi. Bizim bu konudaki düşüncemiz baştan bu yana bellidir, çok nettir. Bu ülke kolay kolay kurulmadı. Biz siyasilerin Atatürk’ün kurduğu laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı önemli görev ve sorumluluğu var.  CHP olarak biz bu görev ve sorumluluğun farkındayız, gereğini de yapıyoruz. Ancak AKP ve MHP aralarında anlaşarak bu değişiklik istemlerini Meclise sunmuş bulunuyorlar. Biz asla bu değişikliğe izin vermeyeceğiz. Bunun için yapılacak referanduma yönelik de en ciddi çalışmalarımızı yapacağız. Bu değişikliğin yanlışlığını halkımıza en doğru biçimde anlatacağız.

TÜRKİYE’YE DİKTATÖRLÜK DEĞİL, DEMOKRASİ YAKIŞIYOR

CHP olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Türkiye’ye “tek adamlık” değil, parlamenter sistem yakışmaktadır. Türkiye’ye diktatörlük değil, demokrasi yakışmaktadır. Türkiye’nin geleceği bir insanın iki dudağının arasında değil, halk tarafından seçilip yüce meclisimize gönderilen halkın vekillerinin kararlarıyla şekillenmeye devam edecektir. Ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da da demokrasi mücadelemize artan hızımızla devam edeceğiz. Örgütlerimiz bu çalışmaya hazır ve sahaya iniyoruz. AKP ve MHP’nin ülkemizi sürüklediği bu yanlışı geri püskürteceğiz. Biz inanıyoruz ki halkımız diktatörlüğü değil, yaşam biçimi olan demokrasiyi seçecektir”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?