Giresun

CHP GÜCE İLÇE BAŞKANINDA AKSA’YA TEPKİ

Cumhuriyet Halk Partisi Güce İlçe Başkanı Murat İslam, Güce İlçesinde günlerdir süren elektrik kesintisi ile ilgili basın açıklaması yaparak,  AKSA-Çoruh Elektrik A.Ş’ye tepki gösterdi.  

Güce’de mahalle ve köylerin 30 yıl önce yerleştirilen elektrik direkleri ile elektrik sağlandığını ve bu eski direk hatlar nedeniyle bir kaç gün süren elektrik kesintileri yaşandığını dile getiren Başkan İslam, bu nedenle ilçede hayatın olumsuz etkilendiğini belirtti.

CHP İlçe Başkanı Murat İslam, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Bu durumda doğal afetlerin yanında;elektrik kesilmesi sebebiyle İlçemizde; öğrenci olan çocuklarımız derslerine çalışamamakta,hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız karanlıktan ahırlarına inememekte, vatandaşlarımız karanlıktan evinden dışarıya çıkamamakta,elektrik olmaması nedeniyle de telefonlarını şarj edememeleri nedenleriyle de haberleşme-internet bağlantıları kurulamamaktadır. Yine elektrik kesilmesi sebebiyle ,vatandaşlarımızın buz dolaplarına koydukları yiyecekler bozulmakta ve dökülmek zorunda kalmaktadır.Bir kardeşimizin vefatında bile elektrik gereklidir! Dolayısı ile insanlarımız mum,gazlı lamba ve tüp lüks lambasına muhtaç edilmiş,tam bir mağduriyet yaşanmaktadır,Güce İlçemiz de!

   Bizler de bu yörede yaşayan insanlar olarak,vatandaşlarımızın mağduriyetine sebep olan, zamanı gelince vatandaşlarımızı icraya vererek elektrik ücretlerini tahsil eden, AKSA Elektrik Bölgemizde yeteri kadar elektrik verimini verememekte,elektrik arızalarını zamanında giderilemediği gibi,vatandaşlarımızı şikayet edecekleri yeri de bulamamakta zorlandığı da gözlemlenmektedir”.

Açıklamasının sonunda yetkilere seslenen İslam,” Yetkililerimize Giresun İli Güce İlçemizde yaşadığımız elektrik kesintisi mağduriyetimizi sunarak, bir an önce Güce İlçemiz; Mahalle ve Köylerinin elektrik direk ve hatlarının değiştirilerek,AKSA Elektrik firmasından kurtarılarak;24 saat hizmet verebilen bir Elektrik teşkilatına devredilmesini sunuyoruz.” İfadesini kullandı.

 

 

 

  

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir