logo

reklam
28 Ağustos 2015

CHP GİRESUN’DA SAHAYA İNDİ

CHP 7 Haziran sonrasındaki gelişmeleri ve koalisyon sürecindeki tutumunu illerde anlatmaya devam ediyor.

Bu amaçla Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirdiği İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Giresun’a gelerek çeşitli ziyaret gerçekleştirdiler.

 

 

DSC_6879

Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun da katıldığı programlarına Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu ziyaretle başlayan milletvekilleri, ardından cadde yürüyüşü gerçekleştirdiler.

 

DSC_6910

BEKTAŞOĞLU:KOALİSYON DEĞİL, TEK BAŞINA İKTİDAR

CHP İl Başkanlığında İl Başkanı Sinan Kitapçı, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen milletvekilleri ardından partililerle toplantı yaptılar.

DSC_6940Basın toplantısında ilk konuşmayı yapan CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu,  “partimiz bu dönemde üzerine düşen bütün sorumlulukları yerine getirmiş, ülkemizin sorunlarını çözecek bir hükümet kurulmasına çalışmıştır. Ancak Cumhurbaşkanı süreci tıkadı ve sona erdirdi. Ama şimdi önümüzde bir seçim var. Halkımız gördü ve anladı. Gereğini yapacak. Bu düzeni CHP’yi iktidar yaparak yıkacağız. Türkiye’nin önünde iki seçenek var: Ya demokrasi ya diktatörlük Birlik ve beraberlik içinde halkımıza gerçekleri anlatacağız. Koalisyon değil artık, tek başına iktidar istiyoruz”dedi.

MİLLETVEKİLİ SINDIR: CHP SÜRECİ ÇOK GÜZEL YÖNETTİDSC_6935

 Milletvekili Sındır ise;CHP’nin koalisyon hükümeti kurulması sürecini en iyi şekilde yönetmeye çalıştığını söyledi.Sındır, CHP’nin koalisyon kurulması için adeta vücudunu taşın altına koyduğunu savunarak, “Ülkenin sorunlarını çözmek için 5 temel sorunu ortaya koyarak koalisyon görüşmelerine başladık. CHP koalisyon hükumeti kurulması sürecinde kendisinden önce Türkiye’yi düşünen anlayışla hareket etti. Kızıp, küsüp masadan kalkmadı ve sonuna kadar mücadele etti. Biz seçim hükumeti değil, Türkiye’yi 4 yıl yönetecek hükumet kurulması için mücadele ettik. Türk halkı 1 Kasım’da yeniden seçime gidecek. Hedefimiz tek başına iktidara gelmektir. ” diye konuştu.

 CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın da koalisyon sürecinde partisinin tutumunu anlatan bir konuşma yaptı. Akın,”Osmanlı özentisi AKP’ye halkımız 1 Kasım’da Osmanlı tokatı vuracak” dedi.

DSC_6947
Milletvekilleri ardından örgüt toplantısı yaparak partililerin sorularını yanıtladılar.
Geceyi Giresun’da geçiren CHP milletvekilleri ardından aynı çalışmayı yapmak üzere Ordu’ya gittiler.DSC_6948

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?