Giresun

CHP GİRESUN’DA 93’ÜNCÜ YAŞINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 93. Yıldönümü kutlama töreni Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirildi.

 

 

 

 

unnamed

Saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan ve İl Başkanı Necati Tığlı’nın Atatürk anıtına çelenk sunumuyla süren törende, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, bir konuşma yaptı.

Bektaşoğlu, “93 yıl önce savaş meydanlarında kurulan, en uzun ömürlü olan tek ve ilk partiyiz. Bu özelliğimiz bize çok büyük onur ve gurur veriyor. Atatürk'ün bize verdiği ruh, inanç ve kararlılıkla 93 yıldır ayaktayız. Nice daha 93 yıllar ayakta olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Siyasal iktidarın emperyalizm ve onların yerli işbirlikçileriyle kurduğu çarpık ilişkiler ve bunun sonucunda oluşturduğu yanlış politikalar  ülkemizi içte ve dışta kötü ve karanlık bir noktaya getirdi.

7 Haziran’dan bu yana verdiğimiz şehit sayısı 600’e yaklaştı. Artık sınır ötesinden de şehitlerimiz geliyor ve yüreğimiz yanıyor. Onların şehitliğini olağan karşılama, duyarsızlaşma ve umarsızlaşma bizi kahrediyor. Adeta şehitlerimiz bir kere daha ölüyor.

Bir de yine bu süreçte Fetullah Gülen Cemaati ve kadrolarıyla oluşturulan devlet ve yönetim sistemi kurum ve kuruluşlarıyla birlikte çöktü. Böylece 93 yıl önce kurduğumuz Cumhuriyet ve demokrasimiz bir kez daha tehlikeye düştü. 

Bir ara dönem yaşıyoruz. Bu topraklarda ya var olacağız, ya da yok olacağız.

Dolayısıyla tıpkı 93 yıl önce olduğu gibi, cumhuriyetimizi koruma ve kollama görevi ve sorumluluğu herkese, ama en çok da biz cumhuriyet halk partililere düşüyor. Türkiye’nin her zamankinden çok en çok da bu dönem Cumhuriyet Halk Partililere ihtiyacı var.

Bir taraftan cumhuriyet ve demokrasimizin aldığı bu ağır tahribatı onaracağız. Hainlerin devlet ve siyasetteki uzantılarını, kripto yöneticileri deşifre edeceğiz, bir taraftan da suça, suçluya bulaşmamış, hukuk  mağdurları ve mazlumların yanında olacağız. TBMM’de genel merkezimizde oluşturduğumuz komisyonlar aracılığı ile hukukun mağdur yaratmadan gerçekleşmesini sağlayacağız.

Bütün CHP’lilerin alnı aktır,mazimiz pırıl pırıldır. Bu ülkenin cemaatçileri ve onların örgütlenmelerine katkıda bulunanlar belli. Partimizin laiklik ilkesinin bir gereği olarak, adı ne olursa olsun bugüne kadar dinsel inançlar üzerinden örgütlenen bütün cemaatlerin karşısında durduk, savaştık. Gene öyle yapacağız.

FETÖ’cüleri biliyor ve tanıyoruz. İt İzini At İzine Karıştırmaya Çalışanlarla, Kendi İzlerini Silmeye Çalışanlarla Mücadele Edeceğiz.

Bizim elimizden Türk Bayrağı hiç düşmedi, düşürmedik de. Elimize yeni de almadık.

Bayrağımıza sahip çıkacağız. Bununla birlikte demokrasinin 93 yıldır nöbetçisiyiz, nöbetçisi olmaya da devam edeceğiz". 

dsc_1388İl Başkanı Tığlı da, Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışında yollarına devam ettiklerini ifade etti. Tığlı, “Bizlere armağan edilen çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak, yüceltmek için onurlu mücadelemize büyük bir kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyetinin kazanımlarının yok etmeye dönük faaliyetlere asla izin vermeyeceğiz. CHP var olduğu sürece buna kimsenin gücü yetmeyecektir. Bizim ışığımız Atatürk İlke ve devrimleridir” diye konuştu.

unnamed-1

Tören, Milletvekili Bektaşoğlu ve İl Başkanı Necati Tığlı ile il ve ilçe, kadın ve gençlik kolu yöneticileri ve meclis üyeleri ve törene katılanlarla birlikte fotoğraf çektirmesiyle sona erdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir