logo

reklam

CHP GİRESUN’DA 92.YAŞINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 92.Yıldönümünü Atatürk meydanında düzenlenen törenle kutladı. Törene, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Başkanı Sinan Kitapçı, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, il, ilçe başkan ve yöneticileri, meclis üyeleri ve partililer katıldı.DSC_7373

İl Başkanı Kitapçı, Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından yaptığı konuşmada, "CHP, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye'nin aydınlık geleceğini hedefleyen, ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir" dedi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu ise partilerinin Atatürk tarafından kurulduğunu hatırlatarak, “CHP herhangi bir parti değil. Maziden büyüyen köklerimiz var.  O kökler meşrutiyete, ittihat ve terakiye uzanıyor.

 Dünyada 92 yıldır ilkeleriyle kurucusunun felsefesiyle ayakta kalan CHP gibi başka bir parti yok. Halkıyla birlikte emperyalizme bağımsızlık ve kurtuluş savaşı vererek cumhuriyet kuran ve o cumhuriyetin adını alarak 92 yıl hem kendisini, hem de cumhuriyeti her türlü saldırıya karşı koruyan yaşatan  bir başka parti yok”dedi.DSC_7385

 “TÜRKİYE 92 YIL ÖNCEKİ GİBİ”

CHP’nin Türkiye’nin teminatı olduğunu söyleyen Bektaşoğlu,şunları söyledi:  “Tıpkı 92 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemiz kötü günlerden geçiyor. Ekonomik ve siyasal sistemimiz çöktü.

Atatürk’ün nutuğunda belirttiği gibi  ülkeyi yönetenler gafleti delalet, hatta ihanet içinde. Memleketimizin şehirleri, sokakları, caddeleri dahili ve harici bedhahların işgali altında. 

Özellikle kahpe hain pusularda kaybettiğimiz şehitlerimizin acısı yüreğimizi yakıyor. Önceki gün dağlıca’da 16 askerimiz, dün Iğdır’da 14, Tunceli’de 1 polisimiz şehit oldu.20 Temmuz’dan bu yana 170’e yakın yurttaşımız terör saldırılarında hayatını kaybetti.

Bu katliamların sorumluları  bir ihanet projesi olan çözüm sürecinin taraflarıdır.

Oslo,İmralı, Kandil, Dolmabahçe’de masaya oturanlardır.

Cumhurbaşkanı yandaş televizyonlarda, üstelik de 16 askerimizi kaybettiğimiz gün 400 milletvekili isteği gerçekleşmediği için terör saldırılarının artığını söyleyerek halkımızı tehdit ediyor. 
Ülkenin sözde başbakanı 6 saat sonra dağlıca saldırısını maç seyrederken öğreniyor.

“92 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkenin CHP’ye ihtiyacı var” diyen CHP milletvekili “Cumhuriyetimizin, demokrasimizin aldığı tahribatı onarmak, ülkemizi bu karanlık günlerden esenliğe çıkarmak bize düşüyor”diye konuştu.

1 Kasım seçimlerinin önemine de dikkat çeken CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, konuşmasının sonunda Atatürk, İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve partilerine emek vermiş ebediyete intikal etmiş partilileri andı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?