GiresunManşet Üstü

CHP GİRESUN’DA 1 KASIM’A ODAKLANDI

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanlığı tarafından düzenlenen bayramlaşma töreni yoğun bir katılımla gerçekleşti. 

 

 

 

 

DSC_0364Parti binasındaki törene Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, İl Başkanı Sinan Kitapçı, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu,  miletvekili adayları Basri Gürsoy, İbrahim Akgün, kadın, gençlik kolu yöneticileri, eski milletvekilleri, il başkanları, meclis üyeleri ve kalabalık bir partili gurubu katıldı.İl Başkanı Sinan Kitapçı, törende yaptığı konuşmada, katılanlara teşekkür etti. Kitapçı,”buradaki coşku 1 Kasım’daki CHP iktidarını müjdeliyor” dedi.

DSC_0369 

BEKTAŞOĞLU: BİRLİĞİMİZİN BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİM

Partililere hitap eden CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise; birlik ve beraberlik çağrısı yaparak” ben inanıyorum ki CHP Giresun’da, 1980’ler öncesi ve 1987’deki birlik ruhunu yakalasın, bizi kimse tutamaz. Ben bunu sağlamakta kararlıyım. Birliğimizin bozulmasına asla izin vermeyeceğim.

Bana sizler pek çok nedenle ama en çok da bu nedenle önseçimde oy verdiniz. Giresun’un birleştirici, bütünleştirici özellikteki bir siyasetçisi olmak istiyorum. Bu partide herkesin bir ve beraber olduğu günleri görmek istiyorum. Bunu başaracağız. Çünkü inançlarda, fikirlerde  bir sorunumuz yok. Hepimiz CHP’liyiz. Bizi buluşturan nokta bu.Ayrıştığımız öteki konuları bir yana bırakarak, en azından erteleyip öteleyerek partimizin başarısı için çalışmalı, çaba göstermeliyiz”diye konuştu.

Milletvekili aday belirleme sürecinde listelerin şekillenmesinde milletvekillerinin müdahil olmadığını, söyleyen Bektaşoğlu, “yapılan spekülasyonlara asla inanmayın.Bu liste tamamen genel merkezimizin yaptığı bir çalışmayla, değerlendirmeyle oluşmuştur. Karar aşamasında bizlere sorulmadı. Ama YSK’ya verildikten sonra artık bu liste benim de listemdir. Bu liste CHP’nin listesidir. Herkes bunu böyle bilmeli ve kabul etmeli” dedi.

                  NE YAPARLARSA YAPSINLAR AKP GİDECEK”

Bektaşoğlu, 1 Kasım seçiminin önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Bu bizim son seçimimiz olabilir .Ya Cumhuriyetimiz var olacak, ya diktatörlük sürecek. Demokrasiyi korumak için AKP’yi DSC_0379tarihe gömmek için sandığa gideceğiz.

CHP Türkiye hükümetsiz kalmasın diye her çabayı gösterdi. Ama AKP’nin başkanı  cumhurbaşkanı olan zat, hükümet kurulmasını engelledi. Milli iradeye kirli irade dedi. Hükümet kurulması ihtimali varken 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasından yargılanacağını düşünerek kelle korkusuyla erken seçim istedi. Halkın 7 haziran’da ortaya koyduğu koalisyon iradesini hiçe saydılar. Bunun bedelini Türk halkı ödedi, ödüyor.

20 temmuz’da suruç katliamından bu yana 150’ye yakın yurttaşımız terör saldırıları nedeniyle hayatlarını kaybetti. Türkiye’nin her tarafı ateş altında.  Ekonomimiz çöktü.Ortada devlet diye bir şey kalmadı.

Ama ne yaparsa yapsınlar gidecekler. 7 Haziran’ın rövanşını CHP’yi iktidar yaparak alacağız”DSC_0396

CHP'nin Giresun'daki törenine çok sayıda genç partilinin de katılmaları dikkat çekti. 
DSC_0482

CHP milletvekili Bülent Bektaşoğlu ve parti yöneticileri milletvekili adaylarıyla birlikte Bulancak, Piraziz ve Keşap ilçelerindeki bayramlaşma törenlerine de katıldılar.

DSC_0535

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir