logo

reklam
22 Eylül 2017

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU’DAN KUTLAMA

Bülent Bektaşoğlu Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, TBMM tarafından ‘Gazi’ unvanı verilişinin 96’ıncı yıldönümü.  ‘gaziler günü’ ve  Atatürk'ün Giresun'a gelişinin 93.yıldönümünü kutladı. Bektaşoğlı mesajında şunları söyledi. 

"Bugün Giresun'un onur günü. Atatürk, 93 yıl önce bugün, Osman Ağa’nın komutasındaki iki gönüllü alayla İstiklal Savaşına katılarak yurdumuzun emperyalizmin işgalinden kurtarılmasında ve cumhuriyetin kurulmasında önemli yararlılıklar gösteren Giresun’a gelerek ilimizde yaşayanları onurlandırmış, kahramanlarımıza olan saygı ve minnet duygularını bu şekilde ifade etmiştir.  
“Afyon Karahisar ve Dumlupınar’da sizin uşaklar da vardı” sözünü buradaki hitabında s

öyleyerek tarihe not düşmüştür.

Bu vesileyle Atatürk’ün önemsediği, şehitler ve gazileriyle anılan, Cumhuriyeti kuran ve yaşatan atalara sahip Giresun’a, İstiklal Madalyası verilmesine yönelik mücadelemize destek istediğimi bir kez daha belirtiyorum.

Bu anlamlı günde Giresun’dan, Atatürk’e ilke ve devrimlerine bağlı kalacağımıza, laik demokratik cumhuriyeti ve parlamenter demokrasiyi sonuna kadar koruyacağımıza dair söz veriyor,

Vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna can veren bütün şehitlerimizi sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu günler diliyorum.  

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?