Giresun

CHP GİRESUN İL BAŞKANI TIĞLI AKP’Yİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Necati Tığlı "Ülkemiz yangın yerine döndü. Ortadoğu'nun terör batağı haline geldi. Bunun tek sorumlusu 14 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarıdır" dedi.

Tığlı yaptığı açıklamada, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan ve 42 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör saldırısını kınayarak, "Son yıllarda bombalı saldırılar arttı ve yüzlerce insanımızı teröre kurban verdik. Ancak hükümetin kılı kıpırdamıyor. Ne istifa eden var, ne önlem alan, ne de özür dileyen var" ifadelerini kullandı.

CHP'nin başını çektiği "terör saldırısı araştırılsın" önergesinin AKP'li vekillerce reddedildiğinin altını da çizen CHP İl Başkanı Necati Tığlı şunları dile getirdi; "Ana muhalefet partisi olarak biz her zaman terörün karşısında olduk. Bu kez de önerge sunduk. MHP ve HDP de araştırma önergesine ortak oldu. Ancak AKP'li milletvekilleri red oyu vererek önergenin kabulünü engellediler. Olacak is değil. Bu neyin korkusudur? Onca insanimiz yaşamını yitiriyor, onca insanimiz yaralanıyor. Ama hükümet araştırmadan kaçıyor. Bu oldukça düşündürücü bir durumdur.

Ülkemiz kan gölü. Her gün şehit veriyoruz. Acılar son bulmuyor kandan beslenen herkesi lanetliyoruz. Sorumlular yargılansın istiyoruz. Güvenliği sağlamaktan aciz hükümeti de istifaya çağırıyoruz. Halkımız terörden, acıdan, ölümlerden bıktı, travma yaşıyor. Yazıktır bu ülkeye ve ülke insanına. Artik huzur istiyoruz. Bu hükümetin bu huzuru vereceğini düşünmüyoruz.

Ölümlere, saldırılara alışmayacağız. Tepkimizi göstermeye devam edeceğiz."

CHP Giresun İl Başkanı Tığlı, saldırıda yaşamını yitirenlere, vatan savunmasında şehit düşen güvenlik güçlerine Allahtan rahmet dilerken, yaralılara da acil şifalar temenni etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir