Giresun

CHP CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKTI

CHP İl Başkanı Necati Tığlı, gençlik kolu başkanı Hazer Hindpak, kadın kolları başkanı Fatma Altuntaş Demiroğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, Cumhuriyet Gazetesi'ne yönelik operasyonu kınadı. Hazer Hindpak, toplantıda yaptığı açıklamada, şu görüşleri dile getirdi. 

 

dsc_1220

"AKP iktidarı 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Ohal kanunları ile darbe hukuku uygulamaktadır.Ülkede korku politikası hakim kılınarak kitlelerin hak arayışlarını engelleyen bir baskı uygulanıyor.Kamu emekçileri inançlarına,muhalif kimliklerine ve bağlı oldukları sendikalara bakılarak açığa alınıp ihraç ediliyor.

Dün Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan operasyon  Emevi devlet sisteminin devamı olan katliamcı anlayışı hakim kılma çabasıdır.Çünkü mesele Cumhuriyet Gazetesi değil Cumhuriyettir.Yapılanlar Ohalin hedefinde tüm muhalefetin olduğunu gösteren açık bir tutumdur.

İktidar 15 Temmuzun altına sığınıp mağduru yeterince oynayıp  bu ülkede darbecilerin gerçekte kendileri olduğunu dün bir kez daha göstermiştir.

Hiçbir kural yasa ve hukuk tanımadan kendisinden olmayanı  yok  etmeye çalışmaktadır.Yıllardır Fetö’nün gerçekte nasıl bir yapı olduğunu yazan yazarları Fetocu gösterip,gözaltına alıp.Hala bu ülkede basın özgürlüğü var diyebilmektedir.

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Gençlik Örgütleri olarak bizler memleketimizin en uç köşesinde yaşasak bile,bir olduğumuzu ,beraber olduğumuzu,omuz omuza olduğumuzu göstermek için ‘’Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir’’ diyerek hergün sokaklarda ellerimizde Cumhuriyet Gazeteleri ile dolaşacağız.

Bu güzelim Ülkeyi karanlığa götürmeye çalışanlar unutmayın  ‘’Karanlığın en koyu olduğu an şafağa en yakın andır’’ ki biz Cumhuriyet Halk Partili Gençler karanlığı hiç sevmeyiz ondan vaktin her saatinde her anında ağaran şafak oluruz."

cats5jt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir