GiresunManşet Üstü

CHP: AKP GİRESUN’U SINIFTA BIRAKTI

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, AKP iktidarının Giresun’da sınıfta kaldığını, özellikle Ordu ve Trabzon’a yapılan yatırımların Giresun’u ezdiğine dikkat çekerek “  12 yıllık başarısız yüzlerine vurulunca şaşırdılar. Her şeyin farkında olan Giresun  halk 30 mart seçimlerinde size gereken cevabı verecektir. Ordu ve Trabzon’u birlikte gezelim. Trabzon’un bir ilçesi kadar yatırım alamadık “ dedi.

"İKTİDAR ÜNİVERSİTEDE YAPILANLARI SAHİPLENİYOR"

AKP’nin her  il’e üniversite açtığına işaret eden Burak Bektaşoğlu şöyle devam etti : “ Üniversite Giresun’a özel değildir. Her il’e üniversite yapılmıştır. Havaalanı iki ilimize ortak olarak yapılmaktadır. Ordu Üniversitesi hızla büyürken Giresun Üniversitesi arzu edilen büyümeyi yapamamıştır. Tıp Fakültesi sadece kağıt üzerindedir. Seçimle gelen ilk rektör olan Sayın Attar sayesinde üniversitemiz önemli ilerlemeler kat etse de, İktidar yetkilileri bunu bile kendi hizmetleriymiş gibi sahiplenmeye çalışmaktadır.  Eğribel tüneli ile yıllar geçirdiniz. Ordu alternatif yolu çoktan yaptı. Siz seçim üzeri ek programa aldırdık diye imza attırıp dağıttınız. Bizim eleştirimiz Giresun’un  hak ettiği hizmeti alamamış olmasıdır. Giresun’da ekonomi çökmek üzere,esnaf borç batağında, işsizlik hat safhada, bu mu sizin hizmetlerinizin sonucu ? Trabzon’un bir ilçesi kadar yatırım alamadık. Sahil dolgu alanı belediyenin tasarrufundan alındı. Eğer AKP engeli olmasaydı, bugün kent vizyonunu yakalayan Giresun’umuz daha güzel görüntüye kavuşacaktı. Bunu en iyi siz biliyorsunuz. Sayın Şenlikoğlu, Sayın Aydın Giresun’u garip bıraktınız. Komşuya imrendirir hale getirdiniz. Sizden rica ediyorum. Lütfen çamur atmayın. Giresunluları alaya almayın. Göz görüyor akıl eriyor. Eğer kendinize güveniyorsanız basının huzurunda, çevre illeri gezelim. Değerlendirmeyi basın mensuplarına bırakalım. “

"YILMAZ CAN GELEN ÖDENEKLERİ KULANAMADI" 

Belediye Başkanlığı seçimlerine kısa bir süre kalmasının AKP’yi ciddi rahatsız ettiğini söyleyen Bektaşoğlu; “ Başkan adayları Giresun’u tanımıyor. Üniversitede 1.5  yıl vekillik yaptı. Gelen ödeneği dahi kullanamadı. Sayın Can hariç herkes onun adına konuşuyor. Hemşerilerimiz her şeyin farkında. AKP’li yöneticiler her gittikleri yerde başarısız bir karne ile karşılaşıyor. Sona yaklaştıkça, ne yapacaklarını şaşırmış görünüyorlar “ dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir