Giresun

Cebeci sordu: “İktidarın yeni fındık başkenti Ordu mu?”

Giresun İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyesi Ömer Cebeci, fındık alım fiyatının her yıl olduğu gibi Giresun’da değil de Ordu’ da açıklanmasına tepki gösterdi ve “İktidarın fındığın yeni başkenti Ordu mudur” diye sordu. 
Giresun’un bir dönem Ordu ve Trabzon’dan önde olduğunu ifade eden Cebeci, “2002 yılına kadar MEGA sanayi şehriydi. Sanayide, istihdamda Ordu ve Trabzon’un da önünde idi.
Giresun’da, 2005 yıllarına kadar Giresun’da SEKA Kağıt fabrikası, Sunta Fabrikası, Adel Kalem Fabrikası, Giresun merkez ve ilçelerinde Fiskobirlik fabrikaları ve Entegre Tesisleri, un fabrikaları ve bir çok tesisler vardı.
2002 yılı Kasım ayında AK Parti iktidara geldi ; siyasi İktidarın Giresun’daki temsilcileri 20 yılda bu fabrikaları bir bir yok ettiler” dedi.
Ak Parti milletvekillerine “İktidarın yeni fındık başkenti Ordu mudur” diye soran Cebeci, açıklamasında şunları söyledi:”Osmanlı döneminden bu yana ve Türkiye Cumhuriyeti döneminde tüm siyasi iktidarlar fındığın fiyatını ‘Fındık Hasat Şenlikleri’ yaparak FINDIK FİYATINI Giresun’da açıklamışlardı. Giresun, geçmiş siyasi iktidarlar tarafından fındığın başkentiydi.
Bugünkü iktidar ve Giresun’daki temsilcileri ve milletvekilleri MEGA SANAYİ ŞEHRİ VE FINDIĞIN BAŞKENTİ OLAN GİRESUN’A SAHİP ÇIKAMAMIŞLARDIR.
Fındık fiyatı neden Ordu’da açıklanmaktadır?
İktidarın Giresun’daki temsilcilerine soruyorum; iktidarın yeni fındık başkenti Ordu mudur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir