Giresun

ÇAVUŞLU ÇÖP TESİSİNİN ANALİZ RAPORUNDA NE ÇIKTI?

Çavuşlu Beldesinde Kurulu bulunan ve Giresun İli Katı-Sıvı Atık ve İçme Suları Birliği tarafından işletilen tesiste, Giresun Valiliği’nin sürekli denetim yaptığı açıklandı.

ÇAVUŞLU ÇÖP TESİSİNİN ANALİZ RAPORUNDA NE ÇIKTI?Valilikten yapılan açıklamada,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından su analizi alınarak yaptırılan son analiz raporuna da yer verildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “ Atık depolama alanında oluşan atıksular, arıtma tesisinde arıtıldıktan sonra ortalama 2 km uzunluğundaki boru hattı ile Beldenin içme suyu kuyularının mansabına – derenin denize ulaştığı noktaya iletilmekte olup, dereye deşarj yapılmamaktadır.

Arıtma tesisi çıkışından 24/12/2018 tarihinde alınan arıtılmış su numunesi analiz ettirilmiş olup, 16/01/2019 tarihli analiz raporu sonucu Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğine uygun olduğu görülmüştür. Analiz Raporu ekte sunulmaktadır”.

Düzenli aralıklarla atıksu arıtma tesisi çıkış suyundan numuneler aldırılacak olup, sonuçları kamuoyuyla paylaşılacaktır”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir