GiresunManşet Üstü

ÇAVUŞLU ÇÖP TESİSİNDE SONA GELİNDİ

Giresun’un en önemli sorunlarından biri olan çöp sorununun çözümünde sona gelindi. Vali Hasan Karahan, tam bir seferberlik ilan ederek yeni yılın ilk aylarından itibaren tesisin hizmete girmesini istedi. 

2014-1157-1.JPG2014.11.201420

Katı Sıvı Atık İçme Suları Birliği Meclis Toplantısı’nda  konuşan Vali Karahan, “Bu konu çok sürüncemede kaldı. Katı atık sorununun çözümünde tam bir seferberlik ilan ederek  2015 yılının ilk aylarından itibaren tesisin hizmete girmesini elbirliğiyle sağlayalım. Katı atıkların toplanıp tesise ulaştırılacağı aktarma istasyonlarının yerini belirledik. Önümüzdeki yıldan itibaren Giresun’da çöp sorunu diye bir şey kalmayacağına inanıyorum. Tesisin tam olarak hizmete girmesiyle birlikte ilimizin en önemli çevre sorununu çözmüş olacağız” şeklinde konuştu.

Toplantıda, Çavuşlu’daki işletmenin özel sektör tarafından işletilmesi kararlaştırılırken, ihalenin yıl sonuna kadar yapılacağı kaydedildi.

Ayrıca, merkez ilçe ve Tirebolu  ilçemizde yapılacak olan aktarma istasyonlarının ihalesinin yapıldığı , Tirebolu’daki aktarma istasyonunun yer teslimi yapılarak çalışmalara başlandığı bilgisi verildi.

Toplantı sonunda birliğin bütçesi 15 milyon olarak oybirliğiyle kabul edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir