Giresun

CANİKLİ’NİN VALİ ÜZÜNTÜSÜ

CANİKLİ'YE SORMA DAHİ SORMAMIŞLAR!…

NURETTİN CANİKLİ GURUP BAŞKAN VEKİLİ. "AK PARTİ'NİN İKİNCİ ADAMI' DENİYOR…AMA KENDİ İLİNİN VALİSİ DEĞİŞTİRİLİRKEN KENDİSİNE SORULMAMIŞ…ŞAŞKINLIĞINI GİZLEMEYEN CANİKLİ, "BEKLEMİYORDUK, ANİ OLDU. HABERİM OLMADI. TELEFONA GELEN MESAJLA ÖĞRENDİM" DEDİ. 

Giresun Valisi iken görevinden alınarak merkeze çekilen Vali Dursun Ali Şahin, ilk kez açıklamalarda bulundu Görevden alınmasının sürpriz olduğunu ima eden Vali Şahin, "bu ani bir karardır. Kesinlikle siyasi değildir" diye konuştu. .DSC_5127

VALİ ŞAHİN: "DUALARIN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE SIRTIM YERE GELMEZ"

Giresun Öğretmenevi'nde bayramlaşma törenine katılan Şahin, görev döneminde çalışma arkadaşlarıyla birlikte önemli hizmetlere imza attıklarını söyledi.Bazı hizmetlerin yarım kalacağını söyleyen Şahin, “Üzüntüm siz dostlarımdan ayrı kalmak. Hizmetlerden dolayı en az günde 10-15 kişi Allah razı olsun diye dua ediyorlardı. Bu duaların yüzü suyu hürmetine benim sırtım yere gelmez. 37 yıllık meslek hayatımın vermiş olduğu tecrübeyle Giresun’a canla başla hizmet ettik.  Giresun benim başköşemdedir.  Bu süre içerisinde kimseyle küs olmadım. Kimseye kırgın değilim.  Ben sizlere hakkımı helal ediyorum. Sizlerden de helallik istiyorum. Görevim süresince desteklerinden dolayı Sayın Canikli ve diğer vekillerimize ve tüm halkımıza teşekkür ediyorum.” Şeklinde duygularını dile getirdi.

DSC_5135

CANİKLİ: "2015'TE BERABER GİDECEKTİK,OLMADI"

Bayramlaşma törenine katılan Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli, burada yaptığı konuşmada,Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in görevinden alınmasından haberi olmadığını belirterek, "Böyle kararnameler bir şekilde sızar haberimiz olurdu. Ama çok ani bir kararname oldu. Hiç kimse duymadı.Ben yurtdışına giderken telefonuma gelen mesajla öğrendim." dedi. Nurettin Canikl, kendisinin de 2015'te siyasete veda edeceğini hatırlatarak, "sayın valimizle birlikte gidecektik, ama olmadı. Devlet yönetimi böyle. Ama ben devletimizin valimizden yararlanacağına inanıyorum" diye konuştu.

Vali Şahin'i öven Canikli, şöyle konuştu: "samimiyetiyle, gayretiyle cesaretiyle yıllardır kangren olmuş bir çok sorunu çözdü.Birlikte çok uyumlu çalıştık. Çöp işini tüm tepkilere rağmen çözüm yoluna koyduk. Yaylalarımızdaki betonlaşmanın, çirkinliğin; çevre bozulmasının önüne geçilmesi için büyük gayret sarf etti.  Birçok alanda Giresun’a önemli katkıları olmuştur. Hizmetlerini asla unutmayacağız.  Her zaman dostluğumuz devam edecek. Kendisine teşekkür ederek şükranlarımı sunuyorum.”

Törene; milletvekilleri Mehmet Geldi. Adem Tatlı, Selahattin Karaahmet, Giresun Jandarma Garnizon ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Hacı Abdullah Doğan, Belediye Başkanı Kerim Aksu, önceki dönem milletvekilleri Ali Temür, Hasan Aydın, Eşref Karaibrahim, Danıştay Üyesi Nizamettin Kalaman, İl Jandarma Komutanı Albay Selahattin Acara, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Vali Yardımcıları Fethi Yorulmaz, Yüksel Çelik, Ahmet Yılmaz,  İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden, önceki dönem belediye başkanı Hurşit Yüksel siyasi parti ve STK temsilcileri ile ilçe kaymakam ve belediye başkanları katıldı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir