logo

reklam

CANİKLİ’YE GÖRE HER ŞEY YOLUNDA…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Giresun Vakfı'nın 1. İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, haziran ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekilliğinin biteceğini anımsatarak, adeta veda etti. Canikli, "Bütün bu yatırımları takip edeceğiz. Sonuna kadar hepsinin peşinde olacağız. Bundan da hiç kimsenin en ufak bir kuşkusu olmasın" dedi.

“İŞSİZLİĞİ %4’ÜN ALTINA İNDİRECEĞİZ”

Giresun'da bugüne kadar beklenen mega projeleri hayata geçirdiklerini anlatan Canikli, "Giresun'da İşsizlik Oranını Yüzde 4'ün Altına İndireceğiz"sözleriyle önemli bir iddiada bulundu. Giresun'u sanayi şehri haline getirdiklerini belirten Bakan Canikli, " Türkiye'de işsizlik ortalaması yüzde 10'un üzerindeyken, Giresun'da şu anda işsizlik oranı yüzde 6'nın altında. İnşallah 2. organize sanayi bölgesinden sonra bu rakamı yüzde 4'ün altına indireceğiz. Giresun, Türkiye'nin tek deniz manzaralı organize sanayi bölgesine ulaştı."diye konuştu.
Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde milletvekilliğinin biteceğini anımsatan Canikli, bu konuda şunları söyledi: "Ancak bütün bu yatırımları takip edeceğiz. Sonuna kadar hepsinin peşinde olacağız. Bundan da hiç kimsenin en ufak bir kuşkusu olmasın. Bunu bir görev, vebal olarak telakki ettiğimiz için. Sadece milletvekili olunca mı hizmet verilir? Herkes söyler, 'Memleketimiz için hangi pozisyonda olursak olalım' diye ama uygulamaya kaç kişi hayata geçirir bilemem. Bizim açımızdan da bunu uygulamaya geçirmek için 7 Haziran sonrası iyi bir fırsat olacak inşallah. Şahsım açısından güzel olacak"

Toplantı sonun Nurettin Canikli, Giresunluların sorunlarını dinledi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?