GiresunManşet Üstü

CANİKLİ’YE GÖRE BELEDİYE İFLASTA…

AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı Giresun mitingini değerlendirdi.  Canikli mitinge 2,500 kişinin katıldığını iddia ederek, “ana muhalefet partisi başkanı, belediyenin kendilerinde olduğu bir ilde miting yapıyorlar. Kendi gözlerimizle gördük. Sayı budur. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu inandırıcılığını tamamen kaybetmiş, hiçbir şeyi kalmamış olan bir ana muhalefet genel başkanı konumunda. Tabi bu da üzüntü vericidir” dedi.  

“GİRESUN BELEDİYESİ İFLASTA”

Giresun Belediyesi’nin iflasın eşiğine geldiğini ve personelinin maaşını su gelirlerini ipotek göstererek aldığı krediyle ödediğini iddia ederek , ” Bu bir iflas noktasıdır. Bu üzücü tablodur. Böyle bir mali yapıya gelen belediyeden hizmet beklenemez. Görevini yerine getirememektedir.  Yaklaşık 100 milyon liraya yakın bütçe bulunuyor, ortada 5-6 milyon liralık yatırım söz konusu. Giresunlu çok büyük yatırımları göremedi.  Giresun’da hiçbir ilerleme olmadı. Böyle bir yönetim anlayışı ve mali yapıdan dolayı bir hizmet beklemek mümkün değil.  Belediyenin uçan kuşa borcu vardır. Sadece gülerek, insanlarla iyi ilişkiler kurarak onblara şirin görünerek belediye başkanlığı yapılmaya çalışılıyor.  Hizmet açığını bu şekilde kapatmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Canikli, daha önceki seçim süreçlerinde yaptığı gibi bu sefer yine Eğribel Tüneli’nin müjdesini verdi ve “Yüksek Planlama Kurulu kararı hazır, sadece Başbakan’ın imzasına kaldı” dedi. 

“BAŞBAKANA HIRSIZ DENEMEZ, BUNLAR İDDİA”

Ayrıca iki tane 3 bin kişilik spor salonu ve 350 yataklı hastane sözü verdi.

 Bir basın mensubunun ‘yolsuzluk soruşturmasına’ ilişkin sorularına ve‘hırsızın hiç mi suçu yok’ deyimine oldukça kızdığı görülen Canikli,”hırsız kelimesini kullanmak doğru değil. Bu bir hüküm. Sonuç ve kesinlik ifade ediyor. Bu suç işlenmiştir anlamına geliyor. Neye göre böyle dİyorsunuz. Sadece bir iddiadır. Bunun kararını verecek olan mahkemelerdir” dedi. ve sözlerini “iddia eden ispat etmekle mükelleftir. Evrensel hukuk bunu gerektirir. O kasetlerin hepsinin montaj olduğu ortaya çıkmış, ispat edilmiştir.Tereddüt yok” diye bitirdi.

DSC_3722SİLAHINI BELİNDE UNUTMUŞ!..

Giresun'da partisinin aday tanıtım törenine belinde silahla çıkmasını da değerlendiren Canikli "Bu istemeden unutkanlıkla gerçekleşmiş bir olaydır. Farkına vardıktan sonra da belimden silahı çıkarttım. Ancak, birilerinin istediği gibi özür dilenecek bir konu değildir" şeklinde konuştu

Nurettin Canikli’nin İl-ilçe başkanı veya diğer parti yöneticilerini değil de sadece yanına partisinin belediye başkan adayı Yılmaz Can’ı konuşturmadan oturtması garip karşılandı. Canikli, Can'ı "üniversite rektörlüğünde yönetme kabiliyeti olduğunu kanıtlamış birisi" diye övdü. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir