Giresun

CANİKLİ’NİN YILMAZ CAN’I YİNE BİR ŞEY OLAMADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün aralarında Ondokuz Mayıs Üniversitesinin de bulunduğu 8 üniversitenin rektörünü atadı.

Bu üniversitelerden birisi de Ondokuz Mayıs Üniversitesi oldu. Erdoğan, OMÜ'ye  yeni Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i atadı. 

Prof. Dr. Yılmaz Can ise, arkadaşı Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin yoğun çabasına rağmen YÖK tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak listenin ilk üçüne dahi konulmadı. Erdoğan listede olmasını istediği isimler içinden seçimlerde ikinci sırada çıkan Bilgiç'i atadı.

Yılmaz Can, Canikli'nin girişimleriyle daha önce GRÜ'ye vekil Rektör olarak atanmış, daha sonra AKP'den milletvekili adayı, belediye başkan adayı da olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 üniversiteye rektör ataması yaptı.
Erdoğan, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından şu isimleri rektör olarak atadı:
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Tümay, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Talip Gül, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Adnan Kasman, Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun, Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. , Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sait Bilgiç

 

 

 

 

Bir yorum

  1. Şimdi yeğenleri ne yapacak acaba Yılmaz Can nın ismini kullanarak GÜ nün taşoronununa baskı uygulayıp her konuda taşeronu huzursuz eden yeğenleri ne yapacak sendikalarına bile karışan baskıyla istifaya zorlayan yeğenler adinıza pek üzuldüm daha Nazım amcanız sizi pofpoflamayacak tüh..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir