logo

reklam

CANİKLİ’NİN YENİ HEDEFİ BAŞKANLIK

Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasının ardından, Erdoğan’sız ilk ciddi sınavını 7 Haziran Genel Seçimlerinde verecek olan AKP’de, 3 dönem kuralına takılan ve aralarında bazı Bakanlarında bulunduğu 70’in üzerinde milletvekili yeniden aday olamayacak.Bunlar arasında Bakan Nurettin Canikli de var. 
Odatv’nin haberine göre; Binali Yıldırım ve Ömer Çelik gibi isimlerin yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Danışman olarak görev alması beklenirken, Sadullah Ergin, Faruk Çelik ve Mustafa Elitaş gibi isimlerin yeni dönemde AKP MYK’da görev alabileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğinin sorumluluğunda kurulma çalışmaları süren ve kendi alanlarında bilimsel çalışmalarla politika ve strateji geliştirecek, devlet kurumları ile koordinasyonu sağlayacak ve tavsiyeleri ile hükümete katkı sağlayacak 12 başkanlık için de  Binali Yıldırım, Ömer Çelik, Bekir Bozdağ, Nurettin Canikli, Ali Babacan gibi isimlerin adı geçiyor.

AKP, 10 Şubat ile Mart ayı boyunca aday listelerini hazırlayacak. Nisan ayı başında listeler, YSK’ya sunulacak. Nisanın son haftasında da YSK, seçime girecek partilerin listelerini kesinleştirecek.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?