GiresunManşet Üstü

CANİKLİ’NİN TİWİTİ ŞAŞIRTTI: İSTİFA EDİYORUM

nurettin-canikli-twitterAKP'li Salim Uslu’dan sonra, Grup Başkanvekili Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin de Twitter hesabı çalındı. 

Canikli'nin Twitter hesabından atılan twit ortalığı karıştırdı: Mesajda; “Sayın Başbakan ve şürekası rüşvet aldı sustum. Ülkeyi yabancı sermayeye peşkeş çektiler sustum ama Soma'da yapılan vicdansızlığa ve alçaklığa karşı susmayacağım. Kuruluşundan beri büyük emekler verdiğim partimden bugün istifamı sunarak ayrılıyorum. Akşam Saat 20.00'de ayrıca açıklamalarım olacak.” denildi. AKP TBMM Grup Basın Danışmanı İrem Sarp, kişisel hesabından Canikli'nin hesabının"hack"lendiğini açıkladı. 

Bunun üzerine AKP TBMM Grubu bir açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada, "AK Parti Grup Başkanvekilimiz Nurettin Canikli'ye ait 'nuretincanikli' Twitter hesabı ile Hotmail hesabı, başka şahıslar tarafından ele geçirilmiştir. Bu hesaplardan gönderilen bilgilerin sayın Grup Başkanvekilimizle hiçbir alakası yoktur. Söz konusu şahıslarla ilgili yasal işlem başlatılacaktır" denildi.

 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir