logo

reklam
23 Şubat 2015

CANİKLİ’NİN CAN’I YİNE ADAY

AKP’nin 30 Mart yerel seçimlerinde Giresun Beleidiye Başkanı olan ancak Kerim Aksu karısında başarısız bir sonuç elde ederek siyaset alanından çekilen Prof.Dr. Yılmaz Can, bu sefer de 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Giresun Ak Parti listesinden milletvekili aday adayı olmak için müracaat etti.
Adaylığını basın toplantısıyla duyuran Can, önceden olduğu gibi 28 şubat sürecinde görev yaptığı üniversitede zulüm gördüğünü ve başörtüsü hakkını savunduğu için hakkında 30 soruşturma açıldığını iddia etti.

DİĞER ADAYLARI KUTLADI: "MİLLETVEKİLİ OLMAK BENİM KADAR ONLARIN DA HAKKI"

IMG_0208“Ak Parti benim fikirlerimi, hayallerimi, vizyonumu hayat ve varlık anlayışımı sahiplenen partidir. Milletimin ülküsü, vicdanların sesidir” diyen Can aday yapılmaması durumunda ne yapacağını da şu sözlerle anlattı: “Benimle birlikte milletvekili aday adayı olan tüm kardeşlerimi kutluyorum, onlara saygılarımı sunuyorum. Milletvekili olmak benim olduğu kadar onların da hakkıdır. Hiçbirine rakip değilim. Hepsi benim kardeşimdir, yoldaşımdır. Partim kimleri layık görür listeye koyarsa saygı duyarım, arkalarında dururum. Onlar için gayret eder, koşarım. Kesinlikle küsmem, birilerini suçlamam, kimseyi çekiştirmem”.

Toplantı sonunda Yılmaz Can, adaylıkla ilgili belgeleri İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü'ye teslim etti. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?