Giresun

CANİKLİ:HAVAALANI GURURUMUZ

ORDU-GİRESUN HAVAALANI'NA İLK UÇUŞ 15 TEMMUZ 2014'DE…

Vali Dursun Ali Şahin, AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli ile birlikte Ordu-Giresun Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundular. 

Havalimanı inşaatının son durumu hakkında yetkililerden bilgi alan Canikli, Temmuz ayında tarifeli uçuşların başlayacağını belirterek  “Hayaller gerçek olacak “dedi.

Nurettin Canikli, burada yaptığı açıklamada, “Katlanılan tüm zorluklara değdi. Havalimanı gerçekten bir gurur tablosu. Denizin ortasında dünyada ikinci havaalanı olması özelliği ile ulusal basında da çok yakından takip ediliyor. Dolayısıyla bu yönüyle de bir cazibe merkezi.  Daha kaliteli ve zengin turizmin ilgi odağı olması noktasında son derece önemli  burası. İnşallah bu yönüyle de buranın ekonomisine çok ciddi bir katkı sağlayacak” diye konuştu.

2013-1238.JPG2526.07.201325

Havaalanının iki ile katkılarından söz eden Canikli, Başbakan Erdoğan’a teşekkür etti.

İnceleme gezisinde; Giresun milletvekili Mehmet Geldi ile Adem Tatlı, Ordu milletvekili Fatihan Ünal, Gülyalı Kaymakamı  Yemen Bayrak, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Çetin Çakıroğlu, Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, Piraziz Belediye Başkanı Cafer Mavi, Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen de hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir