GiresunManşet ÜstüSiyaset

CANİKLİ TÜTÜNCÜ’YÜ DE SÜRDÜ

Temayülü şekillendirme projesi yürürlükte… Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin ‘has adamlarından’ olan Yılmaz Can, Osman Öden’den sonra Hasan Ali Tütüncü de Giresun Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı. Böylece aday adayı sayısı şimdilik 12’ye çıktı.

Ak Parti’nin önümüzdeki günlerde yapacağı ‘temayül yoklamasının’ Canikli’nin adaylarıyla diğer adayların yarışına sahne olması bekleniyor.

TÜTÜNCÜ GİRESUN’U ‘ELİT ŞEHİR’ YAPACAKMIŞ!..

İl Başkanı Hasan Aydın ve kendisi gibi bir diğer aday adayı Osman Öden’le basın toplantısı düzenleyen Tütüncü, “Giresun’u elit şehir yapacağım” dedi.

Giresun Belediyesi’nin kötü yönetildiğini ve Kerim Aksu’nun tek bir projesi olmadığını söyleyen Tütüncü, “Kerim Aksu, makamında olmasa da olur. Şu anda Giresun Belediyesi birimleri Başkan olmasa dahi şehrin çöpünü de toplar, suyunu da verir, kanalizasyon hizmetini de verir. Yani halkın aasgari yaşamını sürdürebilecek hizmetlerin hepsini yapar” dedi.

Giresun Belediyesi’nin bir tane ciddi projesi olmadığını, iktidara tek bir proje götürmediğini savunan Hasan Ali Tütüncü, “Ak Parti olarak genel seçimlerde açıkladıkları ’28 günde 28 proje’ vaatlerinin yarısını tamamladıklarını, yarısını da projelendirdiklerini anlattı. Tütüncü, “Şuanda Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun başlamış olduğu, yeni gelecek olan Başkan’ın devam ettireceği bir tane proje bulunmamaktadır. Aksu, Atapark’ın bir proje olduğunu savunmaktadır. Halbuki Atapark bir proje değil çevre düzenlemesidir. Hem de kötü bir çevre düzenlemesidir. İçinde peyzaj yok. Şehrimizin göbeği beton yığınına dönmüştür” diye konuştu.

DSC_9110

“GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’Nİ BİTİRDİM”

Basın toplantısının sonunda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tütüncü, lise mezunu olduğu iddialarını yalanladı ve makina bölümünü bitirdiğini belirterek, “Giresun Üniversitesi’nden bir yıl önce mezun oldum” dedi.

Yılmaz Can’ın Belediye Başkanı kendisinin de Başkan Yardımcısı olacağı şeklinde bir projenin olmadığını söyleyen Hasan Ali Tütüncü “Şunu açık ve net söyleyebilirim ki bu göreve talip olurken hiçbir pazarlık içerisine girmedim, hiçbir pazarlıkta bulunmadım. Amacım Giresun Belediye Başkanı olmak ve bu şehre hizmet etmektir. Gerisi teferruattır. Ancak partimiz bizi aday göstermez, şurada olacaksın derse bizler bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada verilen her görevi yapmaya hazırız” diye konuştu.

Tütüncü, Canikli ile olan ilişkisini “ben güvenini Ankara’dan gücünü Giresun’dan alan biri olmak istiyorum” diye özetledi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir