GenelGiresun

CANİKLİ ŞOV…

Giresun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin (ADSM) temel atma töreni AKP gösterisine dönüştü. Törene sadece AKP'liler, il,ilçe yöneticileri milletvekili aday adayları katılırken, Bakan Nurettin Canikli'ye, temel atma dışında dağıtılan ambulanslar bir kez daha dağıttırıldı. Hizmette olan üniteler yeni hizmete girmiş gibi gösterildi.

 Prof.Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Milletvekilleri Mehmet Geldi ve  Adem Tatlı, il protokolü, bazı kaymakamlar, belediye başkanları ve davetliler katıldı.

DSC_5781

Hastanenin Konferans Salonu’nda başlayan törende İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal 8.410.000+ KDV bedelle ihalesi yapılan merkezin, 2826 m2 alana inşa edileceğini ve 8 ünite olacağını söyledi.   

Vali Hasan Karahan da yaptığı konuşmada; Giresun’daki sağlık tesislerinin ve tıbbi cihazların da günün şartlarına göre sürekli yenilendiğini son yıllarda en az şikayetin sağlık kurumlarından geldiğini vurguladı. Vali Karahan, “Halkımıza gece gündüz demeden her türlü sağlık hizmetini sunan, emeklerini harcayan tüm sağlık çalışanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

"VATANDAŞ,2003 YILINA KADAR SAĞLIK HİZMET ALMAYI ERTELEDİ, ŞİMDİ ACISINI ÇIKARIYOR, SÜREKLİ SAĞLIK TALEBİNDE BULUNUYOR" 

DSC_5798

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli de törende bir konuşma yaptı. Canikli; AKP hükümetleri döneminde yapılan sağlık hizmetlerini anlatarak, şunları söyledi: “Sürekli hastane açıyoruz, sürekli uzman doktorlar geliyor. Aile hekimleri atanıyor normalde her geçen gün sağlık talebi azalması beklenirken artmaya devam ediyor. Bunun bir anlamı var 2003 yılına kadar insanlarımızın ulaşamadığı için sağlık hizmetleri ertelemiştir. Çok zor sıkıntılar çekmeden sağlık hizmeti almamış. Şimdi vatandaş o yılların acısını çıkartırcasına sürekli sağlık talebinde bulunuyor. Bizde insan onuruna yaraşır şeklinde bunu sunacağız. Artık Türkiye sağlıkta adından söz ettiren bir sağlık hizmeti vermektedir. Tüm dünyadan ülkemize sağlık hizmeti almaya gelenler var. Bu ülkemizin neler başarabileceğinin en güzel örneklerindendir".

Canikl, konuşmasında, 350 yataklı Bölge Araştırma Hastanesinin de en kısa zamanda temelinin atılacağını, Eğribel tünelinin temelinin Nisan ayının ortalarında atılacağını, Haziran ayından önce de Giresun Güney Çevre Yolu’nun proje ihalesinin tamamlanacağını söyledi.

Canikli, “İktidarımız döneminde daha önce başlamış ve tamamlanamadığından atıl duruma düşmüş tüm yatırımları tamamladık ve hayata geçirdik. Bunları tamamladığımız gibi, başladığımız her hizmeti de en geç iki yıl içinde bitiriyoruz. Bunlar Giresun'un mega projeleri ve sınıf atlatacak yatırımlarıdır” şeklinde konuştu.

DSC_5810

Konuşmaların ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Vali Hasan Karahan, Milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı birlikte butona basarak Giresun Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin temeline ilk harç dökülmesini sağladılar.

DSC_5818

Bakan Canikli, tören sonunda daha önce Sağlık Bakanlığı tarafından Giresun’a gönderilen 7 ambulansın teslimini yaptı.Ambulanslar geçen ay gelmiş ve hizmete sunulmuştu.

mem

BAKAN CANİKLİ AMBULANS ŞÖFORÜ OLDU, MİLLETVEKİLLERİ GELDİ VE TATLI'LA TUR ATTI 

Nurettin Canikli, yanına binen diğer  milletvekilleri Mehmet Geldi ve Adem Tatlı ile birlikte ambulansla hastane bahçesinde kısa bir tur attı. Gazetecilere poz veren Canikli ardından yine yeni  gelen motor ambulansa bindi.

DSC_5853Sintigrafi ünitesi, yoğun bakım ünitesi, göz ünitesi ve puva birimini de ziyaret eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, ilgililerden bilgi aldı. Bakan burada göz tansiyonunu da ölçtürdü.

2015-256-7

Hastaları da ziyaten eden Nurettin Canikll,sorunları da dinledikten sonra hastaneden ayrıldı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir