logo

reklam
11 Şubat 2017

CANİKLİ OSMAN AĞA’YA HAKARETİ FACEBOOK’UNDAN ‘KINADI’!..

Caniklli, Osman Ağa'ya TRT'deki programda konuşan kişiler tarafından Trabzon Mebusu Ali Şükrü Bey'i öldüren katil damgası vurulması ve 'cahil' denmesini Facebooktan kınamakla yetindi 

TRT'de Atatürk ve devrim karşıtı, hilafet yanlısı Trabzın Mebusu Ali Şükrü Bey ile ilgili hazırlanan belgeselde, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Atatürk'ün muhafız alay komutanı Milis Yarbat Osman Ağa'ya yönelik hakaretler üzerine, çeşitli kişi ve kuruluşların tepki ve açıklamaları sürerken, AKP de sonunda sessizliğini bozdu. İlk tepki Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'den geldi. Ancak Canikli, kamuoyuna basın üzerinden yazılı ve kapsamlı bir açıklama yapmak yerine, kendisinin kullandığı iddia edilen Facebook sayfasından kınamakla yetindi. Sayfada "Giresunlu Muhafız Tabur Komutanı Milis Yarbay Gazi Osman Ağa, Milli Mücadelemizin korkusuz bir kahramanıdır. Ülkenin bağımsızlığı ve işgalcilerden temizlenmesinde hayatını hiçe sayarak mücadele eden bir vatanseverdir. Bu gerçeklere rağmen Osman Ağa'ya yönelik hakaret, saldırı ve iftiraları kınıyorum"ifadelerine yer verildi. 

Öte yandan TRT'nin belgeseli yayından kaldırdığı şeklinde bir açıklama yapmaması ve çağrılara rağmen özür dilememesi ise tepkileri artırıyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?