GiresunManşet ÜstüUlusal

CANİKLİ MEYDAN OKUDU: BENDEN KURTULAMAZSINIZ

7 Haziran genel seçimlerinde ‘3 dönem kuralı gereği’ milletvekili görev süresi dolacak olan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, seçim sonrasında da siyasete devam edeceğini ima etti.  Bu açıklama parti yönetimine bir meydan okuma ve "görev bekliyorum çağrısı" olarak algılandı. Ancak Bakan Canikli'nin beklentileri boşa çıkacak gibi. Çünkü kendisiyle birlikte siyaset dışı kalacak olan çoğu bakan olan 70 milletvekili var. 

Canikli'nin ' siyasi geleceği  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değerlendirmesine bağlı. Ancak Erdoğan'ın 3 dönem Canikli'yi Bakan yapmaması, hep geri planda tutması Sarayda danışmanlık rüyası' nı da sona erdirecek gibi. 

Ama Canikli, bundan sonrası yaşamı için umutlu. 

Partisinin Giresun İl Kadın Kolları Kongresi’nde konuşan Nurettin Canikli, “Pazara kadar değil, mezara kadar Giresun’un hizmetindeyim “ dedi.

Canikli, “7 Haziran’da milletvekili dönemimiz bitiyor. Kurtulduk diyenler varsa, kurtuluyoruz diye ümit edenler varsa boşuna ümit etmesinler. Çünkü biz milletimizle sözleşmemizi pazara kadar değil, mezara kadar yaptık. Milletvekili olmasak ta aynı heyecanla, şu anki heyecanımızdan daha fazlasıyla milletimize hizmet etmeye ve bu hareketin emrinde bir nefer olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bundan yana hiç kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir