logo

reklam

CANİKLİ KENDİNİ HALA BAKAN MI SANIYOR?

AKP'nin milletvekili adayı Nurettin Canikli'nin bakanlığı  sürüyor gibi algı yaratmasına tepkiler sürüyor. İddialara göre sadece aday olmak dışında hiçbir özelliği olmayan Canikli, korumalarıyla seçim çalışması yapıyor, resmi araçlarla geziyor, resmi törenlerde protokolde oturtuluyor. 

 

"DEVLETİN İMKANINI KULLANIYORLAR"

Bu duruma ilk tepki CHP'den geldi.  İl Başkanı Sinan Kitapçı,seçim kurulana çağrıda bulunarak, Canikli'nin davranışlarının seçimin adil olmasına engel teşkil ettiğini öne sürdü .

DSC_5086Yazılı bir açıklama yapan Kitapçı, "AKP’nin bir adayı var, bakan mı, grup başkan vekili mi, milletvekili mi anlayana aşk olsun. Valinin makam aracına biniyor, resmi törenlerde valinin hemen yanına giriyor, resmi ziyaretler, açılışlar beyefendiye göre organize ediliyor. Sayın Canikli, devletin kendisine verdiği korumalarla hala kendisini bakan koltuğunda zannediyor. Devletin görevlileri de ,başta vali olmak üzere kendisine bakan muamelesi yapıyor. Devletin imkânlarını kullanıyorlar. Bu seçimin adil olma ilkesine aykırıdır. Seçim Kurulu’nun bunu değerlendirmesini bekliyoruz. Sayın Canikli, eski bakan, eski grup başkanvekili, eski milletvekilidir. Bu gün diğer partilerimizin adayları gibi milletvekili adayıdır. Başka bir özelliği, ayrıcalığı yoktur" dedi.

Kitapçı, "13 yılda Giresun’u diğer illere imrenir hale getiren, kısa süren bakanlığı döneminde ziyaretlerden öteye gidemeyen, hayali projelerden başka sığınacağı verisi olmayan Sayın Canikli, adeta günah çıkarıyor. Elinde Çotanak Arena bilgisayar çıktısı ile bu milletten oy alamazsınız. Trabzon 1 milyar dolarlık Akyazı Projesini tamamlamak üzeredir. Bir Trabzon’a bak, bir de AKP adayı Sayın Canikli’ye bak. Canikli, Espiye’ye yapılacak cezaevi müjdesi veriyor. Giresun Halkı bunları 1 Kasım’da çok iyi değerlendirecektir" ifadesini kullandı

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?