Giresun

İMZASIZ BİLDİRİ DAĞITAN AKP’LİLERİ POLİS YAKALADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, belediye ile ilgili suçlamaların yer aldığı imzasız bildiri dağıtan gençlerin AKP’li olduğunu iddia ederek,  AKP’yi “seviyeli politika” yapmaya davet etti.

Bir çağrı yapan karaibrahim, “ Seviyeyi düşürmeyelim. İstediğinizi imzanızı atarak sorun. Zaten  5 yıldır müfettişler belediyeye  karargâh kurdu  “ dedi.

İl Başkanı Eşref Karaibrahim, önceki akşam 34 ALL 86 plakalı AKP  logolu seçim arabasından gençlerin yasaya aykırı ve  imzasız bildiri alıp dağıtılmasının etik  ve hukuki olmadığına belirtti.

"CANİKLİ'NİN HABERİNİN OLMADIĞINI DÜŞÜNMEK SAFLIK OLUR"DSC_1902

Yazılı bir açıklama yapan CHP İl Başkanı, şunları söyledi:“  Belediyemizi ve Sayın Belediye Başkanımızı illegal yollarla yıpratmaya çalışmak etik ve hukuki değildir. AKP yöneticileri tarafından yönlendirildiği tahmin edilen, imzasız bildiri dağıtan 2 genç  polis tarafından yakalanmıştır. Konunun duyulması üzerine 2 AKP yöneticisi karakola gelmiştir. Bu yasadışı uygulama tarafımızdan savcılığa bildirilmiştir.  Seçimlere kısa bir süre kala seviyeli giden kampanyanın AKP tarafından seviyesizleştirilmeye çalışılması üzücüdür. Grup Başkanvekili Milletvekili Sayın Nurettin Canikli’nin bu gelişmelerden haberdar olmadığını düşünmek biraz saflık olur. “

İl Başkanı Eşref Karaibrahim, “ İllegal yollara gerek yok. Belediye ile ilgili, adayımızla ilgili verilemeyecek hesabımız yoktur. Medeni ölçüler çerçevesinde her şeyi sorabilirsiniz. Zaten Belediyemiz 5 yıldır müfettişler ve kontroller tarafından didik didik edilmiştir. Müfettiş baskısından bir şey elde edemeyenlerin karalama politikası ile yasadışı yollara sapması düşündürücüdür.  Seviyesiz, etik dışı davranmak, Giresun’a zarar vermekten öteye gitmeyecektir. CHP’nin yükselişi AKP’yi paniğe sokmuştur. “ ifadesini kullandı.   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir