GiresunManşet Üstü

CANİKLİ HALA GİRESUN’U ORDU’YA BAĞLAMA PEŞİNDE

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, daha önce tepkiler üzerine vaz geçilen Giresun’un Ordu Büyükşehir’e bağlanması projesini tekrar gündem getirdi.

TESK Otel'de düzenlenen Ak Parti Altınordu İlçe Kongresi'nde konuşan Canikli, "Biz aslında iki ili birleştirecek evlendirecektik. Ama bu teklif hala duruyor, saklıyorum" dedi.

Nurettin Canikli, Ordu ve Giresun illerine ortaklaşa hizmet verecek olan Ordu'nun Gülyalı ilçesinde inşaat yapımı süren Türkiye'nin deniz üzerine dolguyla yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın 15 Mart 2015 tarihi itibariyle hizmete gireceğini  açıkladı. Ardından da  "İnşallah Ordu-Giresun Havalimanı'nda 15 Mart itibariyle uçuşa başlıyoruz. Esasında biz Ordu-Giresun olarak uçuşa geçeli çok olduk. Biz aslında bu yakın Ordu-Giresun işbirliğini evliliğe şey yapalım dedik, ortak bir il kuracaktık olmadı. Hatta teklif hala duruyor, arkadaşların imzası var. Orijinali bende duruyor" dedi.

Bakan Canikli, bu teklifi yeniden TBMM’ye taşıma eyiliminde olduklarını da bu sözlerle ima etmiş oldu. 

Bir yorum

  1. sayın Canikli canik dağları ordudadır..kümbet ise giresunda.espiye giresunundur,eynesil giresunundur,çanakçı giresunundur,piraziz giresunundur.orduyu giresuna yamamaya çalışmayın.giresunun tarihini senmi yazdın giresunun adını senmi verdin de şimdi giresunu yok etmeye çalışıyorsun..neymiş 3 kuruş fazla para gelirmiş.giresunun bu tip fikirlere ihtiyacı yok.giresunun adını türkiyeye dünyaya 7 düvele duyuran şanlı dedelerimizin kemiklerini sızlatıyorsunuz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir