Giresun

CANİKLİ GİRESUN VALİLİĞİ’NDE…

Giresun gezisini sürdüren Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Giresun Valiliği'ni de ziyaret etti. Vali Hasan Karahan il protokolü üyeleri, kaymakamlar, belediye başkanları, üniversite, meclis üyeleri ve STK temsilcileri tarafından karşılanan Canikli, diğer milletvekilleriyle birlikte halkoyunları ekibinin gösterisini izledi.   

DSC_0603

Daha sonra Vali Karahan, yaptığı konuşmada, Canikli’yi “Biz kendisiyle her zaman gurur  duyuya özü bundan sonrada inşallah bu imkanlarınızı her zaman bakanlık imkanlarınızı Giresun için daha fazlasıyla kullanacağınıza bütün kalbimizle inanıyoruz. Hayırlı olsun Giresun her zaman sizin arkanızdadır. Saygılar sunuyoruz.”  diye takdim etti.

Canikli ise yaptığı konuşmada,” 12 yıldan beri Giresun'umuzu bizden ne istediyse istisnasız yerine getirdik. Her zaman altını çizerek söylüyorum. Bu görev tevdi edilmeden önce de Giresun'un ve ilçelerinin her istediğini büyük projeler dahil olmak üzere, tüm talep ve isteklerini yerine getirmeye çalıştık ve yapılmaya da devam edecek. Bu görevler sembolik görevlerdir. Onursal görevlerdir. Giresun en sonunda sesini Ankara'dan duyurdu. Biz her zaman bunu söylüyorduk. Siz bize desteğini verin. Siz bizden duayı esirgemeyin. Biz her zaman Giresun'un emrindeyiz, bizler hizmetkarız. Bu makamlar bize hizmet etmek için veriliyor. Biz oturalım diye verilmiyor. Bizde kesinlikle bu şiarla hareket ediyoruz" diye konuştu.

Vali Karahan makamında Giresun’la ilgili brifing sundu. Bakan Canikli burada yaptığı açıklamada ise özetle; Eğribel Tüneli’nin ihalesinin en kısa sürede yapılacağını, Çotanak Arena’nı proje onayının beklendiğini, SEKA arazisine TOKİ tarafından yapılacak olan 350 yataklı Eğitim Araştırma Hastanesi ve Tıp Fakültesi Morfoloji binasının ise ihale sürecinde olduğunu söyledi. “Son derece modern bir hastane yapacağız” diyen Nurettin Canikli, “Giresun Üniversitesi hızla büyüyor. Öğrenci sayısı 2006’larda 7 binlerdeydi şimidi bu sayı 30 binlere çıktı. Bu ciddi bir rakamdır. Üniversitemiz yaptığımız katkılarla kendisiyle kurulan üniversiteler içinde büyüme itibarıyla birinci. Ama yurt sorunu da artan öğrenci sayısına paralel olarak artıyor. Kredi Yurtlar Kurumu bu sorunu kiralama yöntemiyle çözüyor. Giresun’u yönetmelik kapsamına soktuk.Yatırımcı binayı veya arsayı buluyor, bunu onlar karşılıyor.  Ama kimse bunun için açılan ihaleye girmedi” dedi

DSC_0596

Canikli "bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Bakan olarak Giresun'a ve Türkiye'ye hizmetlerimiz devam edecek" diye konuşu. 

Valilik şeref defterini de imzalayan Nurettin Canikli'ye Vali Hasan Karahan, hediyeler sundu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir