logo

reklam
09 Ekim 2015

CANİKLİ DOĞALGAZDA DA GERÇEĞİ SÖYLEMEMİŞ

AKP’nin yıllardır doğalgaz bekleyen Teyyaredüzü ve Güre Mahallelerinin “Karayolları izin vermiyor” şeklindeki açıklamalarının gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. MHP İl Başkanı İbrahim Dizdar tarafından basına yollanan resmi yazıda, karayollarının 2013 yılında izni verdiği, İlgili firmanın yükümlülüklerini yerine getirmediği anlaşılıyor.

Canikli’ye seslenen Dizdar, “Sayın Canikli, Ulaştırma Bakanlığından beklediğiniz ne yazısı var. Bakanlığın geçiş için hiçbir engellemesi yok, hatta izin dahi vermiş” ifadelerine yer verdi. İbrahim Dizdar şunları söyledi: “Şimdi çıkıp “Biz Aksa’ya söz geçiremiyoruz” şeklinde itirafı yapacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Yıllardır konu hakkında halkımızı oyaladınız, ancak bundan sonra bu duruma asla sessiz kalmayacak, Giresun halkının hakkını arayacağız. Siz isterseniz Bakanlıktan istediğiniz onayı beklemeye devam edin.

Buradan Aksa Firmasını Giresun’un halkının çıkarları doğrultusunda uyarıyoruz. Lütfen yükümlülüklerinizi yerine getirin, bölgemizi en kısa süre içerisinde Doğalgaza kavuşturun. Belki bazı siyasetçilerimize lafınızı geçiriyor olabilirsiniz ancak konu Giresun’un menfaatleri ise biz konunun her zaman takipçisi olacağız.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?