GiresunSiyaset

CANİKLİ BU SEFER BAKAN MI OLACAK, BAKAN MI?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde aday olan bakanların görevlerini sürdürmesinin doğru bulmadığına yönelik mesajının ardından AK Parti kulislerinde kabine revizyonu heyecanı yaşanmaya başladı. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın, “Aralık ayının sonuna kadar kabine revizyonu yapılabilir” demesinin ardından AK Parti kulislerinde “bakan toto” oynanmaya başladı.
Her değişiklik öncesinde olduğu gibi Ak Parti Gurup Başkan Vekili Nurettin Canikli’nin de ismi yine bakan olacak isimler arasında geçiyor.

Beklenen Revizyonda Adalet Bakanı Ergin’in yerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın ya da AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek’in getirilebileceği konuşuluyor.  
Ak Parti kulislerinde parti yönetiminden kabineye girebilecek isimler arasında Mahir Ünal, Mustafa Şentop, Nurettin CanikliAhmet Aydın, Numan Kurtulmuş ve Mevlüt Çavuşoğlu’nun ismi öne çıkıyor. Kulislerde Milli Savunma Bakanlığı’na İçişleri Bakanı Muammer Güler’in getirilebileceği, Güler’in yerine de Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün oturabileceği ifade ediliyor. Bu durumda vekillerden Nihat Zeybekçi’nin Sanayi Bakanlığı’na atanacağı da iddia ediliyor.

Ulusal medyada çıkan haberlere göre, Nurettin Canikli’nin ismi de yapılan değişikliklerden sonra boşalan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için geçiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir