logo

reklam

CANİKLİ BAŞLADIĞI YERE DÖNDÜ

Bakan yapılmayan Nurettin Canikli, daha önceki görevi olan TBMM Gurup Başkan Vekilliği'ne razı oldu. Canikli 5 gurup başkan vekilinden birisi olarak görev yapacak. 

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığındaki grup toplantısının ardından, basına kapalı gerçekleştirilen bölümde, TBMM Başkanlık Divanı üyeleri ve grup yönetimi için seçimler yapıldı.
Buna göre, İstanbul Milletvekili Ayşe Nur Bahçekapılı ile Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AKP'nin TBMM Başkanvekilleri olarak belirlendi.
Grup Başkanvekilliklerine ise Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli ile Tokat Milletvekili Coşkun Çakır seçildi.
İlknur İnceöz görevini devam ettirirken, önceki dönem Grup Başkanvekili olan Ahmet Aydın ile TBMM Başkanvekilliği görevini yürüten Naci Bostancı yer değiştirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı görevinden önce Grup Başkanvekilliği yapan Nurettin Canikli, yeniden bu göreve seçilirken, Tokat Milletvekili Coşkun Çakır ile Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ilk kez Grup Başkanvekili oldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?