Giresun

CANİKLİ BAKANLIK SEVİNCİNİ GİRESUNLULARLA PAYLAŞTI

12 yıllık AKP iktidarının seçimlere 9 ay kala kurulan son hükümetinde Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görevlendirilen Nurettin Canikli, ilk ziyaretini Giresun’a yaptı. Başbakan Davutoğlu ve kendi fotoğrafı giydirilmiş seçim otobüsüyle Giresun gezisine başlayam Canikli için

 bütün ilçelerde AKP teşkilatları tarafından yapılan organizasyonla karşılama törenleri yapıldı.  

DSC_0529

Ardından Giresun’a gelen Bakan Canikli, Bulancak durağından davul zurna eşliğinde yürüyerek AKP İl Başkanlığı önüne geldi ve burada otobüs üzerinden halka hitap etti.  

DSC_0537

Canikli,burada yaptığı konuşmada, Cumhubaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na teşekkür ederek şunları söyledi: " bu onurlu ve hayatımızın sonuna kadar onurla taşıyacağımız bu altın madalya şahsıma tevdi edilmedi, öncelikle Giresun'a tevdi edildi, bu Giresun'undur. Bu, Giresun'a aittir. Biz sadece bunu taşıyoruz, bunun hamallığını yapıyoruz, biz sadece taşıyoruz yoksa onur hep birlikte Giresun'undur, bize bu tarihi onuru yaşattıkları için başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bütün Giresunlular adına ve sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na en kalbi şükranlarımızı Giresunlular adına sunuyoruz. Bize güvendiler, Giresunlulara güvendiler, bu onuru bize yaşattılar, o yüzden elbette şükranla yad etmemiz gerekiyor."

DSC_0555"SORUMLULUKLARIM ARTTI"

Nurettin Canikli daha sonra İl Başkanlığı binasına geçerek burada partililere hitap etti.Bakanlıkla birlikte sorumluluklarının arttığına dikkat çeken Canikli, "Verilen bir onurdur, aynı zamanda millete hizmet etme görevidir ve talimatıdır. Bunun farkındayız ve Allah'ın izniyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbirimizin başını öne eğdirmeden bu görevi onurla, gururla en iyi şekilde yapmaya çalışacağız, ondan hiç kimsenin en ufak kuşkusu olmasın" dedi.

Valilik, belediye, Ordu-Giresun Havaalanını da ziyaret edecek olan Canikli’ye, diğer Giresun milletvekilleri Mehmet Geldi, Adem Tatlı ve eski milletvekili Turhan Alçelik de eşlik ediyor. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir