Giresun

CANİKİ :ASKERLER BENİ ALMAYA GELDİ

15 Temmuz gecesi darbeye teşebbüs eden askerlerin Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi tutuklamaya kalktıkları iddia edildi.  İddia sahibi bizzat Canikli'nin kendisi.

9 maskeli, elleri silahlı kişilerin helikopterle bulundukları siteye geldiğini anlatan Canikli, darbe girişiminin gerçekleştiği gece İstanbul'da bulunduğunu belirterek, yaşadıklarını şöyle aktardı:
"Toplantıdan yeni geldim, saat 22.15'te. Haber aldık, sonra beni almaya geldiler. Önce tankla, vatandaş önünü kesti, gelemedi. Sonra helikopterle, İKEA var kaldığımız yerin karşısında oraya indiler. 9 maskeli, ellerinde silahlı. Daha önce evden ayrılmıştım eşimle. Bütün site dışarı çıkmış, polisler de gelmişti. Polisler ateş etti, vatandaşı da görünce kaçıp helikopterle geriye gittiler. Sitenin girişinde vatandaş izin vermedi."
Ordunun önemine işaret eden Canikli, "Ordumuz bizim gözbebeğimiz. Bu milletin güvenliği için en büyük desteğimiz ama temizlenmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Yeni Türkiye için en önemli reformun, ülkenin ekonomik ve siyasi istikrar ve güvenliğini tehdit eden paralel terör örgütünün tasfiyesi olduğunu ifade etti.
Canikli, “Paralel Terör Örgütünün kılcal damarlardan da temizlenmesi, yapıştıkları yerlerden kazınması gerekir. Milletin isteği de budur. Bu yapılmadan Türk Milletinin istiklali ve istikbali güvende değildir” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir