AktüelGiresun

BURSA’DAKİ GİRESUNLULAR DEĞERLERİNİ UNUTMADI

Bursa Giresunlular Derneği tarafından organize edilen Aziz Şehitlerimizi ve Derneklerde görev yapmış büyüklerimizi anma programlarından 4. Akpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Vefa duygusunun ön planda olduğu anma törenine Başbakanlık Müşaviri Sadettin Kılıç, Ak Parti Yıldırım Meclis üyesi Metin Güneş, Siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileri, Samsun Dernekler Federasyonu Başkanı Savaş Otruş, Gisiyad Derneği Başkanı Hasan Topkara, Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi muhtarı Talip Abdioğlu, TOBB Bursa Genç İşadamları Başkanı Kağan Yeşil, İmsiad Derneği Başkan Yardımcısı Metin Güneş, Beksiad Derneği Başkan yardımcısı Salih Bahadır, Bursa’da faaliyetlerine devam eden Giresunlu ilçe ve köy dernek başkanlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Yemek ikramı sonrasında Uludağ Üniversitesi Yüksek Lisans Öğrencisi Muhammed Adnan Kasap’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Bursa İl Müftüsü Prof.Dr.Mehmet Emin Ay “Vefa” konulu vaazı ile davetlilere önemli mesajlar verdi.

Ecdada gösterilen saygıdan dolayı dernek yöneticilerini tebrik eden Bursa Müftüsü Mehmet Emin Ay yaklaşan yeni yıl öncesinde vatandaşlarımızın bir Müslümana yakışır şekilde hareket etmeleri konusunda uyarıda bulunurken, bu hafta içerisinde idrak edilecek olan Mekke’nin Fethi ve Mevlid Kandili programları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Orm.Müh.Üzeyir Aktaş’da yapmış olduğu selamlama konuşmasında dernek yönetimi olarak her yıl organize etmiş oldukları Anma Programlarından 4.yapmaktan büyük onur duyduklarını belirtirken, bu organizasyonda kendilerine destek olan değerli İş Adamlarına, Sanayicilere ve Bürokratlara şükranlarını sundu.

Vefa’ya önem vererek programa katılım gösteren davetlilere de teşekkürlerini ileten Aktaş, Gelenekselleşen anma programlarının her yıl büyüyerek devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.genel (2)

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Yabancı konuk öğrenci olarak öğretimlerine devam eden öğrencilerin oluşturduğu “Türkmen İlahi Grubunun” seslendirdiği ilahiler ve Salavatı Şerifler ile davetliler maneviyat dolu bir gece geçirirken, Bursa İl Vaizi Serkan Şen’in yapmış olduğu dua ile program sona erdi.

Erdal Avcı / Bursa 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir