logo

reklam

BURAK BEKTAŞOĞLU’NDAN CANİKLİ’YE SALVO ATIŞ…

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, AKP’yi ve Canikli’yi eleştirerek algı yaratmakla suçladı.  Bektaşoğlu, “AKP Giresun’daki seçim kampanyasını kaynağı belli olmayan paralarla hoyratça harcamalar yaparak, devlet imkanlarını kullanarak,  kamu görevlileri, muhtarlar, imamlar ve çeşitli kesimler üzerine baskı kurarak çirkinleştiriyor. 
Her yolu deniyorlar. Bir taraftan da gerçek dışı açıklamalarla bir algı yaratmaya çalışıyorlar” dedi.

Nurettin Canikli’nin önceki gün yaptığı açıklamaları değerlendiren Burak Bektaşoğlu, “Sayın Canikli,İş-Kur üzerinden Toplum Yararın Projesi kapsamında Kasım ayında özel idare ve belediyelere temizlik ve diğer hizmetler için işe alınacak 1650 kişiyi sanki kendisi alacakmış gibi söylemlerde bulunmaktadır.Oysa bu kişiler hiçbir şaibeye ve partizanlığa mahal vermeyecek şekilde adaletli biçimde yapılacak değerlendirmeyle işe alınacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Sayın Canikli’nin yandaşlarını bu kuruma doldurmasına engel olacağız.Bu konunun takipçisi olacağız.
Binlerce kişinin hakkının yenmesine engel olacağız. Gerçekten işe ihtiyacı olanların kurumlara alınmasın sağlayacağız”ifadesini kullandı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, açıklamasında şunları söyledi: “

“SOKAK LAMBASINI HİZMET OLARAK SUNUYOR”
Yine Sayın Canikli, her seçim döneminde yaptığını yapıyor ve 13 yıldır Giresun’a yapmadığı hizmetleri seçimler 13 gün kala vaat olarak halkımıza sunuyor. 
En gülünç olanı da muhtarlara kendi iktidarları döneminde sökülen cami, okul ve sokak aydınlatmalarında kullanılan sokak lambalarının yerine takılacağını büyük hizmetmiş gibi duyurmasıdır.
Kendisine soruyoruz; 13 yıl önce 13 bin kişinin çalıştığı Adel, FİSKOBİRLİK, Sunta, Liman, Petrol Ofisi, Başkan Gıda, Fatlar, irili ufaklı fındık fabrikaları ne oldu? 1972 yılında 32 milyon dolar harcanarak üretime başlayan en son 500 kişinin çalıştığı Giresun’un gözbebeği SEKA ne oldu?
Sokak lambasıyla kimi kandırıyorsun?

12167357_10153694789692760_1995029024_n
“DEVLETİN VALİSİ MİLLETVEKİLİ ADAYINA TEMEL ATTIRIP
AÇILIŞ YAPTIRARAK AKP PROPAGANDASI YAPIYOR”
Sayın Canikli’yi bakanlık rüyasından uyanmaya davet ediyoruz.
Kendi memleketinde korumalarla, devletin makam araçlarıyla, masrafları devletten konaklama ve ağırlamalarla bakanlık süsünden vazgeçsin.
Milletvekili adayı olmaktan başka özelliği olmadığı halde ona bakan muamelesi yaparak devletin protokol geleneklerini hiçe sayanları, devlet kesesinden karşılanan temel atma, açılış ve tören yaptıran kamu görevlilerini uyarıyoruz.
Bu kente 13 yıldır bir salon dahi yapmayıp, 80’li yıllardan kalma 19 Eylül Salonu’nu onararak bunu hizmetmiş gibi sunan ve kapısına güya teşekkür pankart astırarak AKP’ye propaganda malzemesi hazırlayanları uyarıyoruz.
“AKP HALKIMIZI KANDIRAMAYACAK”
Ama nafile, çırpınışları beyhude… Ne yaparlarsa yapsınlar başarılı olamayacaklar. Çünkü halkımızı kandıramayacaklar. 7 Haziran’da yedikleri tokatın daha şiddetlisi 1 Kasım’da geliyor.
Halinden, ülkenin bugünkü durumundan memnun olanlardan oy istemiyoruz. Ama geri kalan bütün halkımızı, daha önce başka partilere oy vermiş Giresunluları, CHP’ye oy vermeye, AKP’nin rant,yalan, talan, yağma, baskı ve şiddet düzenini bozmaya çağırıyoruz.
Onların parası pulu, kullandıkları devlet gücü varsa bizim de halkımız var…

                                                                                                                  

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?