logo

reklam

BURAK BEKTAŞOĞLU:AKP KARADENİZ’E PKK’YI ARMAĞAN ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu,Güce'de yapılan terör saldırısını kınadı. Bektaşoğlu, “Güce ilçesinde önceki gece PKK örgütü mensubu olduğu söylenen bir gurup tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarla gerçekleştirilen ve jandarma karakolu ile okul bahçesinde düğün yapan halkımızı hedef alan saldırıyı kınıyoruz” dedi.

Güce saldırısını açılım sürecinin bir ürünü olarak değerlendiren Bektaşoğlu, “Güce saldırısı PKK ve içinde konuşlanmış karanlık güçlerin terörü Karadeniz’e taşıma ve böylece devletin zafiyetini göstermek için yapılmıştır” diyen Bektaşoğlu yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi; “AKP’nin Karadeniz’e ‘çözüm süreci’ armağanıdır.

Cumhurbaşkanı ve Başbakanın, AKP’li bakanların, güvenlik birimlerinin sorumlularının operasyon yapılmaması için verdikleri talimatların sonucudur.

“Terörün kolunu kanadını kırdık, bitirdik, yok ettik” diyen Başbakan, AKP’li bakanlar ve Nurettin Canikli’nin gerçeği söylemediği bu saldırı ile ortaya çıkarmıştır. Sayın Canikli’nin yaptığı bütün açıklamalar gibi bu da, üstelik daha 24 saat geçmeden kamuoyunu yanıltmaya ve algı yaratarak oy devşirmeye yöneliktir.

Temmuz ayından bu yana hayatlarını kaybeden ve sayıları 150’ye yaklaşan yurttaşımızın katili çözüm süreci adı altında ihanet projesi yürüten AKP-PKK ikilisidir.”

Canikli’nin de bu sürecin aktörlerinden olduğunu belirten Bektaşoğlu, şöyle devam etti; “Halkımızın gerçekleriyle Canikli ve AKP’lilerin hayalleri farklıdır. Terör bitmemiştir. Tersine daha da güçlenerek Karadeniz gibi barış ve huzurun egemen olduğu bir coğrafyaya da yayılmıştır. Teröristler Güce gibi sahile 20 dakika mesafede bir ilçemize kadar gelip eylem yaparak varlıklarını göstermişlerdir.

Bir terör saldırısı olarak nitelendirilen bu olayın, hiçbir tereddüde, kuşkuya mahal vermeyecek şekilde bütün boyutlarıyla aydınlatılmasını, faillerin ve onlara yardım edenlerin yakalanmasını bekliyoruz.

Bu vesileyle bir kez daha yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Saldırıyı, teröre prim vermeyerek, birlik ve beraberliğini bozmadan, panik ve korkuya kapılmadan, Giresunlulara yakışan bir vakarlıkta, sağduyuyla karşılayan Güce halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?