GiresunManşet Üstü

BURAK BEKTAŞOĞLU TERÖRÜN SORUMLULARINI İLAN ETTİ

Hakkari’nin Dağlıca yöresinde meydana gelen mayın tuzaklı saldırıda şehit olan 16 askerimizden sonra Iğdır’da 14 polisimiz de terörün kurbanı oldu.

Terör saldırısına en sert tepkilerden birisi de CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu’ndan geldi. Bektaşoğlu yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve Başbakanı terör saldırılarından soruml tutarak savcıları göreve çağırdı.
Şehitlere rahmet, ailelerine, TSK ve Türk milletine başsağlığı dileyen CHP Merkez İlçe Başkanı “Türk Milleti, cumhuriyetine yönelen bu saldırı karşısında da şanlı tarihinde pek çok örneği olduğu gibi birlik ve beraberliğini bozmayacak, teröre karşı tepkisini şiddete dönüştürmeden yurttaşlık bilinciyle hareket edip, acısını sağduyusuyla kontrol ederek barış, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve adalet paydasında kucaklaşacaktır” dedi. 

Cumhurbaşkanı ve Başbakandan bazı AKP önderlerinin , toplumsal hassasiyete uygun davranmadıklarını ifade eden Bektaşoğlu,”Mesela Sayın Başbakan, bir şehit çocuğuyla askerlerimiz şehit olduktan 4 saat sonra güle oynaya tribünden, tribünlere oynayan edalarla maç izlemiştir.

Kendisi terör saldırısını bildiği halde böyle yapmışsa vahimdir.

Yok eğer haberi yoksa bu daha da vahimdir.

Çünkü bir Başbakanın ülke sınırları içinde vatan savunmasında16 askerin şehit olduğunu bilmemesi, bu ülkede Başbakan olmadığını bir yönetim zafiyeti olduğunu gösteri”ifadesinde bulundu.
Cumhurbaşkanı’nın “400 vekil verselerdi bunlar olmazdı” şeklindeki sözlerini tehditvari bulduğunu söyleyen Burak Bektaoğlu, şunları söyledi”Cumhurbaşkanı’nın bu sözleri, Başkanlık ve partisinin tek başına iktidar olmaması isteğinin gerçekleşmemesi halinde terörün devam edeceği, yani yeni şehitlerin olacağı algısı yaratmış, “aralarında sadece terör örgütüyle kendisinin bildiği bir şey mi var” sorusunu akla getirmiştir.

Aynı açıklamanın devamında “terör örgütü çözüm sürecinde silah stokladı”

sözleri ise Cumhurbaşkanının, şimdi ve daha önceki görev döneminde örgütün silahlanmasını bildiği halde engel olmadığını, göz yumduğunu, dolayısıyla şimdi yaşananlara zemin hazırlayan bir tutum içinde olduğunu gösterir.

 Sonuç olarak; Cumhurbaşkanı ve Başbakanı, kendi yönetimleri döneminde, özellikle 7 Haziran’dan sonra seçim sonuçlarını hiçe sayıp hükümet kurulmasına engel olup otorite boşluğu yaratarak terör örgütünün imkan ve kabiliyetlerini artırmasından, ülkenin  bir bölümünde egemenlik kurmasından, ordumuzu zafiyete ve ağır kayıplara uğratacak silah yığınağı yapmasından, yolları mayınlayarak 100’ü aşkın can kayıplarına neden olmaktan sorumlu ilan ediyor, istifaya, ardından da, Türk halkı adına görev yapan mahkemelerde hesap vermeye çağırıyoruz".

Ankara, Kandil, İmralı, Oslo ekseninde, AKP, HDP, PKK ve iç -dış istihbarat örgütleri tarafından  ‘Çözüm Süreci’ adı altında yürütülen projenin bedelini evlatlarımız değil, bu projenin sahipleri ödemelidir.

CHP olarak onların, ülkemizi kan gölüne çevirenlerin peşini bırakmayacağız.

Bu açıklamamızın savcılar tarafından bir suç duyurusu olarak kabul edilmesini ve gereğinin yapılmasını bekliyoruz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir