logo

reklam

BURAK BEKTAŞOĞLU “CHP MERKEZ İLÇEDE GÖREVE DEVAM” DEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu,  yarın yapılacak olan kongrede yeniden aday olduğunu açıkladı. Yazılı bir açıklama yapan Bektaşoğlu,       “oncu, buncu, ötekici, berikici değil, CHP’liyiz.Hiçbir mevkinin, kişi ve kuruluşun değil, CHP Merkez İlçe yönetiminin adaylarıyız” diye delegelere mesaj yolladı.  

CHP Merkez İlçe Başkanı“Partimizin en önemli kurumu olan CHP’nin, mihenk taşı merkez ilçe başkanlığımıza yönetim için güvenebileceğimiz yapılar çıkmasını bekledik, ama olmadı” dedi.    

 Bektaşoğlu şunları söyledi: “Bu kararı almamızda en başta, partimize, ülkemize karşı sorumluluk duygumuz, yurttaşlık bilincimiz ve güzel Giresunumuza siyaset yoluyla hizmet etme hassasiyetimiz etkili olmuştur.

Böylesine zor bir süreçten geçerken CHP’nin bizlere ihtiyacı olduğunu düşündük.

CHP’nin bizler gibi hiçbir karşılık beklemeden ilke ve inanç birlikteliği yaparak sosyal demokrasiye emek ve gönül vermiş deneyimli, başarılı, nitelikli,  kadrolara ihtiyacı olduğu bir dönemde  ‘yorulduk’ diyemezdik.‘Bize ne’ diyemezdik.

‘Biz gidelim, başkaları gelsin” hiç diyemezdik”

Birlikte siyaset yaptığımız arkadaşlarımız, delegelerimiz, meclis üyelerimiz,  birlikte görev yaptığımız ilçe başkanlarımız, partili büyüklerimizle görüştük.

Bize sadece onlar ‘aday olun’ diyebilirlerdi, nitekim dediler, biz de aday olduk.
Yani icazetimizi onlardan aldık.

Yani oncu, buncu, ötekici, berikici değil, CHP’liyiz.  

Hiçbir mevkinin, kişi ve kuruluşun değil, CHP Merkez İlçe yönetiminin adaylarıyız. 

CHP’yi en güzel şekilde 4 yıldır temsil ediyoruz. Bu görevi layıkıyla yaptık, bu göreve layık olduğumuzu düşünüyoruz.

Görev süresi seçimlerle geçmiş bir ekibiz. 2011 seçimlerini, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini ve Giresun Merkez Belediye Başkanlığı’nı kazandığımız 2014 yerel seçimlerini, önseçimi, iki kampanya yürüterek 7 Haziran ve 147 gün sonra  1 Kasım’da yapılan iki milletvekilliği seçimlerini, şimdi de kurultay sürecini yöneten ve yürüten bir ekibiz.

Pek çok olumsuzluğa rağmen bu seçimlerde başarılı olduğumuzu düşünüyoruz.

Eğer yeniden delegelerimizin de takdiri ve oylarıyla inşallah bu görevimize devam edersek, 2019 seçimlerini hedef olarak belirleyip milletvekilimiz, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, il ve ilçe yöneticilerimizle uyum ve işbirliği içinde şimdiden çalışmalara başlamak istiyoruz.

Bununla birlikte partimizde sevgiyi, saygıyı, dostluğu, dayanışmayı, demokrasi bilincini ve kültürünü, eğitim ve bilimi egemen kılmak istiyoruz”.     

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?