GiresunUlusal

BÜLENT BEKTAŞOĞLU’NDAN TERÖR TESPİTLERİ…

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, son günlerde yaşanan terör saldırılarının sorumlusu olarak AKP hükümetinin iç ve dış politikalarının bir ürünü olduğunu belirterek “gencecik fidanlarımız çözüm sürecinde ele geçirilen şehirlerde şehit düşüyor. İktidar hiçbir şey olmamış gibi büyük bir pişkinlik içinde görevine devam ediyor” dedi.

Bektaşoğlu, Giresun’un bir hafta içinde Eynesil’den Bekir Kelleci, Espiye’den Sezgin Burak Cantürk’ü  terör saldırısı sonucunda şehit  verdiğini hatırlatarak şehitlerin ailelerine başsağlığı diledi.

 CHP milletvekili, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Kelleci ve Cantürk, 7 Haziran’dan bu yana şehit düşen güvenlik görevlileri ve yurttaşlarımızın katili PKK-IŞİD’dir. Bu ve diğer halkımızın canına, malına, ülkemizin birlik ve dirliğine kasteden terör örgütlerini  şiddetle ve de nefretle kınıyoruz. Ama aynı zamanda bu terör katliamlarının AKP’nin izlediği iç ve dış güvenlik politikalarından, özellikle de HDP ile mutabakata vararak yürüttükleri ‘çözüm süreci’nden  kaynaklandığının da halkımız tarafından bilinmesini istiyoruz. Aylardır güvenlik güçlerimiz terör örgütleri tarafından çözüm sürecinde ele geçirilmiş, siper, tünel kazılmış, cephane yığılmış şehirlerimizin mahallelerinde kahpe pusularda can veriyor.

Cumhurbaşkanının başkanlık, Başbakanın koltuğunu koruma sevdası İçişleri Bakanının istihbarat ve yönetme zafiyeti yüzünden ülkemiz ateş altında, kan denizine döndü. Onların umurlarında değil. Sadece kınama ve başsağlığı mesajı yayımlıyorlar; bir de yandaş medyaları aracılığı ile terörü sıradanlaştırma, doğalmış gibi göstererek kabullendirme amacındalar.  Pişkinlikle görevlerine devam ediyorlar.
Ama halkımız artık bir kere daha gördü ki; AKP ve onun getirdiği bu düzen bitmedikçe ülkemizde, barış, huzur ve laik-demokratik cumhuriyetimiz korunamayacaktır.

Acilen TBMM çatısı altında çözüm için teröre karşı milli birlik ve beraberliği pekiştirecek adımlar atılmalıdır. Yoksa terörün işgali bitmeyecek ve daha nice Bekirleri, Burakları kara toprağa saracağız.  

Halkımızı bu zor ve karanlık süreçte birlik ve beraberliğini bozmamaya, sabırlı ve umutlu olmaya , duyarlı ve gelecek güzel günlere olan inançlarını yitirmemeye çağırıyoruz”.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir