Kültür - Sanat

BULANCAK’TA TİYATRO GÜNLERİ

14. MÜRSEL GÜLMEZ TİYATRO GÜNLERİ BAŞLIYORtiyatrogunleri1

Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, “14. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri” ve “Hacı Hafız Mustafa Zeki Kurdoğlu”nun 10. yıl anma günü etkinlikleri hakkında bilgi vermek amacıyla basın toplantısı düzenledi.

Aydın konuşmasında; “Bulancak’ta tiyatroya gönül ve emek vermiş olan Mürsel Gülmez, yaklaşık 20 yıldır Bulancak’ta düzenli olarak tiyatronun sahne almasının alt yapısını oluşturmuş, bu etkinliğin fidanlarını dikmiş, gövdesinin oluşmasına katkıda bulunmuş bir arkadaşımızdır. Yine yaptığı bu güzel iş gibi 1999 Marmara depreminde, güzel bir işin peşinde iken hayata veda etmiştir. Kendisine ve onunla birlikte o kazada hayatını kaybeden diğer kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz" dedi.              

Kadir Aydın, açıklamasında şunları söyledi: İlçemizde 13-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında dolu dolu bir etkinlik geçireceğiz. Bizler geleneksel hale gelen bu günün hazzını yaşıyoruz. Bu organizasyonumuz adı uluslararası bir organizasyon olmadığı halde çevre ülkelerimizden de olsa çok ciddi tiyatro guruplarının iştirak ederek bizleri ciddiye aldıkları ve ilçemizi önemsedikleri bir organizasyondur. Bize düşen; ilçemizde yaşayan insanlara sanatın tadını tattırmak ve bu şehrin ruhunu oluşturmaktır. Bizde bu şehrin ruhunun oluşmasında katkıda bulunan bütün tiyatrocu kardeşlerimize, sanatseverlerimize ve bu konuda bizlere destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Emekleri Bulancak halkı tarafından hiçbir zaman unutulmayacaktır. Ayrıca görevimiz her güzel adımı takip etmek ve destek olmak olduğu gibi Bulancak Belediyesi olarak ta bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz ve atılan bu adımı yüreğimizin sonuna kadar alkışlıyoruz”

13 Mayıs 2013 tarihinde başlayacak olan “14. Mürsel Gülmez Tiyatro Günleri” 19 Mayıs 2013 tarihinde son bulacak. Ayrıca 14 Mayıs Salı günü saat 13.30’da cezaevi kavşağından başlayarak meydanda son bulacak olan festival yürüyüşü gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir