AktüelGiresun

BULANCAK’TA ANNELER GECESİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bulancak İlçe kadın Kolları tarafından “Anneler Günü” dolayısıyla 6 Mayıs Cuma akşamı düzenlenen “Dayanışma Gecesi” kalabalık ve coşkulu geçti. 


Bulancak Öğretmenevi’nde düzenlenen gecede 300’e yakın kadın bir araya geldi. CHP Giresun 1. Sıra Milletvekili adayı Bülent Bektaşoğlu da eşi Zekiye Bektaşoğlu ile geceye katılarak bir konuşma yaptı.  
11051957_883046508434893_7607177377635306915_nGiresun CHP başta olmak üzere İlçe Kadın Kolları başkan ve yöneticilerinin de yoğun ilgi gösterdiği gecenin açılış konuşmasını CHP Bulancak İlçe başkan yardımcısı Özlem Özdemirel yaptı.

  “AKP KADINLARIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLIYOR”
Özdemirel, seçime 1 ay gibi kısa bir süre kaldığına dikkat çekerek, “El ele, omuza omuza birlik ve beraberlik içinde gece gündüz demeden çalışılması gerektiğinin altını çizdi CHP yöneticisi Özdemirel “Türkiye’nin CHP iktidarına ihtiyacı var. AKP ülkemizi her alanda geriye götürdüğü gibi biz kadınlara yönelik saldırıları da sürüyor. Bizlerin kaç yaşında evleneceğine, nasıl giyineceğimize, kaç çocuk yapacağımıza karar veriyor” dedi.
“CHP İKTİDARINDA YOKSULLUK SON BULACAK”
AKP hükümetinin halk üzerinde baskıları olduğunu da ifade eden Özlem Özdemirel, “Gelir dağılımında adaletsizlik,  hukuk alanında da eşitsizlik var. CHP iktidarında yoksulluk son bulacak ve hukukun üstünlüğü sağlanacak. Eşit, özgür, herkesin mutlu olduğu, gelecek endişesi yaşamadığı bir düzen kurulacak” ifadelerini kullandı.
Özdemirel, CHP olarak Atatürk’ün ilke devrimlerini yaşatacaklarını, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetini koruyacaklarını söyledi. Özdemir’in konuşması büyük alkış topladı.chp-2
BEKTAŞOĞLU:“KADIN-ERKEK EŞİTLİĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ”
CHP Giresun 1.sıra Milletvekili adayı Bülent Bektaşoğlu ise yaptığı konuşmada, adaylığının önseçimle belirlendiğini, demokrasi gereği bunun çok önemli olduğunu belirtti. Atatürk’ün pek çok ülkeden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiğini ancak halen bu eşitliğin sağlanamadığını söyleyen Bektaşoğlu, 
“Türkiye’de her beş kadından biri yoksul, her gün en az bir kadın cinayete kurban gidiyor, ataerkil yapı hala sürüyor. Ben TBMM’de her fırsatta kadınlarımızın sorunlarını dile getireceğim, gündeme taşıyacağım. CHP yaşanacak Türkiye’yi en çok da kadınlar için istiyor. Bütün annelerin bu anlamlı gününü kutluyorum ” dedi. 
 Seçim çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürdüğünü belirten Bülent Bektaşoğlu, “Halkımızın ilgisi yoğun, AKP hükümetine çok tepki var. Sorunlar öyle çok birikti ki; CHP iktidarını kurarak sorunları çözeceğiz, halkımızı huzura kavuşturacağız” şeklinde konuştu . Gecede Bektaşoğlu’na yoğun ilgi vardı.

10659299_883043795101831_3577133311359199701_n
Kalabalık ve coşkulu geçen gecede CHP Bulancak İlçe Başkanı Reşat Özdemir ve CHP 4. Sıra Milletvekili adayı Basri Gürsoy da birer konuşma yaparak 7 Haziran seçimlerinde CHP’nin iktidar olacağını savunarak, kadınların Anneler Günü’nü kutladılar. 
Gece müzik dinletisi eşliğinde geç saatlere kadar sürdü. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir