logo

reklam

BULANCAKLILAR SARIKAMIŞ’TA…

Bulancak Belediyesinin katkılarıyla, Bulancak Âb-ı Hayat Derneği, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve AK Parti Bulancak Gençlik Kollarının katılımlarıyla her yıl yapılan Sarıkamış Şehitlerini Anma Programına 90 kişi katıldı.

4 Ocak sabahı sabah namazı ile Sarıkamış’ta Allah-u Ekber dağlarının eteklerinde başlayan program Şehitler için Kuran-ı Kerim programıyla devam etti. Ardından Türkiye’nin dört bir yanından gelen onbinlerce vatandaş Allah-u Ekber dağlarında 9 km’lik bir yürüyüşe çıktı.

Sıcaklığın -10 derecenin altına düşmesi ve zorlu yol şartlarına rağmen programa katılan gençlerimiz Allah-u Ekber dağlarının zirvesine çıkarak şehit dedelerine dualar etti

IMG_20150104_110749

 Bu geziyi düzenleyen Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, gençlerin tarihlerini ve bu vatana canlarını veren şehitleri unutmamaları gerektiğini belirterek, "Türkiye Cumhuriyetinin tarihi bağımsızlık mücadeleleri ile geçmiştir. Bu ülke uğruna yüz binlerce vatan evladı gözlerini kırpmadan canlarını vermiş ve şahadet şerbetini içmiştir. Bu geziyi dedelerimizin bu ülkeyi bize bırakabilmek için nasıl mücadeleler verdiğini, ne büyük fedakarlıklar yaptıklarını gençlerimize bire bir yerinde görmelerini sağlamak için düzenledik. Bu vesileyle Sarıkamış ve farklı savaşlarda, mücadelelerde gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum" dedi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?