GiresunManşet ÜstüUlusal

BULANCAK, ÜNİVERSİTENİN BATI KAMPÜSÜ OLMAK İSTİYOR

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar beraberinde Bulancak Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcilerinden oluşan kalabalık bir heyetle Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ı ziyaret ederek Bulancak olarak; üniversitenin ‘Batı Kampüsü’ olmak istediklerini ve ilçeye Spor Bilimleri Fakültesi ve Deniz Bilimleri Fakültesi kurulması  isteklerini ilettiler.

 

 

bb15332dad

YAKAR'DAN ÖVGÜLER: ":REKTÖR ÜNİVERSİTEYİ DEV BİR BİLİM YUVASI HALİNE GETİRDİ"

Başkan Yakar, yaptığı konuşmada, Giresun Üniversitesi’nin gelişimi ve başarılarını yakından takip ettiklerini, Rektör Attar’ın üniversiteyi bulunduğu noktadan çok daha ileri seviyelere taşıyarak dev bir bilim yuvası haline getirdiğine dikkat çekerek,“Sayın Rektörümüz döneminde yeni açılan bölümler ve fakültelerle ve 30 binlere dayanan öğrenci sayısıyla Giresun Üniversitesi, Giresun’un en önemli kurumu haline gelmiştir. Giresun Üniversitesi’nin ülkemiz ve uluslararası şöhreti ve gelen ödüllerin çokluğu bunun en güzel göstergesi olmuştur. Bu anlamda Sayın Rektörümüzü ve ekibini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Yakar, Attar’ın Bulancak’a ilgi, sevgi ve hassasiyeti olduğunu her fırsatta bunu dile getirdiğini, İslami İlimler Fakültesi’nin Bulancak’ta kurulmasının da bunu doğruladığını söyledi.

Bulancak’ın 42 bin  nüfusuyla, ekonomik ve sosyo-kültürel açılardan gelişmişliği ile  Ordu-Giresun havaalanı ve 2. OSB’ne yakınlığı ile  potansiyel açıdan da stratejik öneme kavuşacağını dile getiren Bulancak Belediye Başkanı, Üniversite konusunda her zaman çok duyarlı olan Bulancak halkı ve kurumları önümüzdeki süreçte de  takdirlerinizle planlanacak yeni birimler için talep edilecek yapıları yine hızlı ve her türlü donanımıyla üniversitenin kullanımına sunmaya ve Giresun Üniversitesi’nin  BATI KAMPÜSÜ olmaya hazırdır. Bulancak’ın tüm STK’ları ve Bulancak halkı, tüm imkanlarıyla bu konuda seferber olmaya hazırdiye konuştu.

REKTÖR ATTAR: FAKÜLTE TALEBİ DEĞERLENDİRİLECEK, MEVCUT BÖLÜMLER AKTİVE EDİLMELİ

Rektör Prof. Dr. Aygün Attar ise Başkan Yakar’ın taleplerine sıcak baktı ancak bir öneride bılundu. Attar, şunları söyledi: Bulancak’ta bugün itibarı ile 1200 öğrencimiz bulunmaktadır. Ancak bunun 800’ü Merkez Sosyal Bilimler MYO bölümlerinin öğrencisidir. Bulancak’ın öncelikle mevcut bölümlerini aktive ederek ve artırarak kendi öğrencisini kazanması lazım. Fakülte konusundaki taleplerinize bu toplantı ve sunum itibarı ile sıcak bakıyor ve konunun değerlendirilerek çözümü noktasında adımlar atacağımızı belirtmek istiyorum.

Ancak Bulancak’ta kendini her yönüyle buna hazırlamalı ve bunu hak etmelidir. Halkımızın da üniversiteye verdiği destekle kültürel, bilimsel ve ekonomik anlamda anlayışlı ve katılımcı olması gerekmektedir. Bu anlamda öğrencilerimizin beklentilerinin araştırılacağı bir anket düzenlenmesi, bu doğrultu da Bulancak’ta yapılacak düzenlemeler, öğrenci ve okulumuzun ihtiyaçları kapsamında yapılacak çalışmaların Belediye, eğitim kurumları ve STK’larla birlikte gerçekleştirilmesi daha kısa sürede sonuç alınmasını hızlandıracaktır”

b6a4a0fbd5

Toplantıda; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal, Prof. Dr. Kürşad Yapar, Genel Sekreter Songül Saka ve Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Şenol Oksal hazır bulundular.d98fb602bd

Bulancak heyetinde ise şu isimler yeraldı:” Belediye Başkanı Recep Yakar, Kovanlık Belediye Başkanı Mehmet Küçük, Bulancak Belediye Başkan Yard. Hasan Bulur, Bulancak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Fatoğlu, Bulancak Ziraat Odası Başkanı Naci Karaman, Bulancak Şoförler Odası Başkanı Mustafa Aydın, Giresun-Bulancak Minibüs Dolmuş Kooperatifi Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Ahmet Orak, Belediye Meclis Üyesi Mikdat Aydın, Bulancak Şehiriçi Dolmuş Koop. Başkanı Namık Karaoğlanoğlu ve Başkan Yard. Yusuf Sarıgül, BUGİŞAD Başkanı Onur Özkan,Başkan Yrd. Erdal Torunoğlu, Bulancak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muzaffer Ergün ve Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Gazeteci Hakan Alparslan…

Toplantı sonunda Rektör Attar, bina girişinde konuklarıyla günün anısına fotoğraf çektirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir